Orosz jegybank: A brüsszeli szankciók tönkretesznek minket
Az év végén már 7 százalékkal zuhanhat az orosz gazdaság, és 2023 is nagyon rossz év lesz – számolt az orosz jegybank.
Az év végén már 7 százalékkal zuhanhat az orosz gazdaság, és 2023 is nagyon rossz év lesz – számolt az orosz jegybank.
A magyar–orosz megegyezéshez hasonló mechanizmust fontolgat az Európai Bizottság.
Jár-e az olimpiai járadék akkor, ha egy sportoló többé nem magyar színekben versenyezne tovább? Ez a kérdés utoljára akkor merült fel, amikor tíz éve Janics Natasa azt tervezte, hogy újra szerb színekben sportolna, most pedig Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang országváltási kérelme miatt kerül elő.
Az Európai Parlament igazságügyi bizottsága szakértőket hallgatott meg arról, hogyan lehetne biztosítani az EU-ban illegálisan tartózkodó munkavállalók alapvető munkajogait. Az unió munkajogi alapelvei, például a biztonságos munkavégzéshez vagy a fizetéshez való jog ugyanis mindenkire vonatkoznak, de az illegális munkavállalók ritkán jelentik a visszaéléseket, mert félnek a deportálástól.
Míg az Európai Unió gazdagabb nyugati fele reménykedhet abban, hogy egy éven belül megfékezik az áremelkedést, a szegényebbik keleti részben ez sokáig eltarthat, Lengyelországon és Magyarországon különösen.
Az ukrán külügyminisztérium egy 50-es listát tett közzé azokról az ismertebb multinacionális vállalatokról, amelyek továbbra is működnek Oroszországban, természetesen a Mol is köztük van.
27 százalékos növekedést ért el a Richter az év első három negyedévében, ám emögött jelentős részben a forintárfolyam beszakadása áll. Ukrajnában 35 termék engedélyét függesztették fel, mert azokat Oroszországban gyártják.
Ötödik hónapja tart a bővülés, de a magas energiaárak közbeszólhatnak.
Szeptemberben 3 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom az előző évhez képest, ám a növekedés nem mindenhol egységes.
A pénzt a rezsivédelmi alapból csoportosítják át.
Hétfői közleményében a Magyar Szakszervezeti Szövetség írta azt, hogy szerintük egy 26 százalékos minimálbéremeléssel lehetne ellensúlyozni az infláció elszabadulását.
A miniszter elmondása szerint olyan termékekre vethetik ki, amik negyven százaléknál erősebben drágultak, és Magyarországon is előállíthatók.
A fogyasztói kosárnak már két éve is több mint a felét tették ki a megélhetési költségek.
A nyugati világ akkor hajlandó hozzájárulni a szegény országok környezetvédelmi költségeihez, ha Kína is ugyanígy tesz. Ez az új amerikai javaslat, melyet letettek az ENSZ környezetvédelmi világkonferencia (COP 27) asztalára Sarm-es-Sejkben.
Az extrém energiaárak miatt nyáron sorra álltak le a kontinens gyárai, az eltűnt műtrágyát jellemzően amerikai importból igyekeztek pótolni az európai gazdaságok. A kiesett mennyiséget azonban valójában semmi sem pótolhatja, ha nem folyamatos a gyártás, akkor nem lesz elég anyag a tavaszi vetéskor. A hazai Nitrogénművek három hónapig állt, most készül újraindulni, de már önmagában ez is vagyonokba kerül, a kockázatok pedig nem lettek kisebbek. A műtrágyabalansz megbillenése pedig még súlyosabb éhínségeket hozhat Afrikában – Európában meg azt, hogy kevesebb lesz a kenyér és a sör.
Még az energiaválság idején is felére lehet nyesni a tarifákat olyan országokban, ahol – Magyarországgal szemben – nem fuserálták el az energiapolitikát. Ezt állítja az ELTE TTK Energiaföldrajzi Kutatócsoportjának vezetője, Munkácsy Béla.
Jó másfél hónap után ismét bekacsintott 400 forint alá az euró és a dollár árfolyama is.
Ismét van három aktuális témaötletünk, ezek közül arról beszélgetünk majd szakértőkkel, amelyik Önöket a leginkább foglalkoztatja. Szavazzon!