Magasban táborozott a forint, majd benézett 405 alá az euró, de nem sokáig maradt ott
Reggel majdnem 408 is volt.
Reggel majdnem 408 is volt.
Miközben mind érezzük, hogy baj van a magyar gazdaságban, és a szakértők is igencsak pesszimisták, nemcsak egy kimondottan jó GDP-növekedési adat jött, hanem az is kiderült, hogy a beruházásokból is egészen sok érkezett. Arra kerestük a választ: van-e még szufla a gazdaságunkban? Mit hozhat a jövő, meddig tarthat ki ez a lendület, és mi jöhet utána?
Nőnek az árak, egyre valószínűtlenebb, hogy november után is nyitva marad a fekete-tengeri korridor, miközben Magyarország épp ukrán kukoricával akarja betömni a lyukat, amit a hazai termésen ütött az aszályos nyár.
A liszt ára miatt további emelkedés várható a Pékszövetség szerint.
A piaci várakozásoknak megfelelő mértékben, 75 bázisponttal emelte az irányadó dollárkamatot szerdán az Egyesült Államok jegybankja, a Federal Reserve.
Akár több ezer forinttal is nőhet a számlákon szereplő összeg.
Milliós adócsalással és a szankciók megsértésével gyanúsítják Alisher Usmanovot. Ő volt az, akinél a hírek szerint Magyarország az Oroszország elleni szankciók megvétózását helyezte kilátásba, ha nem veszik le a listáról, később aztán letett erről.
Negyven hektárt adna el az állam azután, hogy kiderült, a beruházást felfüggesztik.
Mozgalmas nap ez a magyar fizetőeszköznek is.
Ettől a héttől már megvásárolhatók azok az állampapírok, amelyekkel legalább 7 százalékos éves kamattal próbálják a kisbefektetőket továbbra is rábírni a költségvetés finanszírozására. Néhány nap múlva az is kiderül, hogy az újraéledő Bónusz állampapír hozama mennyivel lesz a beígért 11 százalék fölött.
Parragh László már nem csak félretájékoztat, hanem az észszerűség határait is átlépte, megalapozatlan, téves és káros a nyilatkozata – írta a jegybank.
Semmi nem tiltja, hogy ha egy kormány különadót vezet be, azt a légitársaság beépítse a jegyárba, a helyi fogyasztóvédelem csak azt vizsgálhatja, hogy erről szabályosan tájékoztatták-e az utasokat – erősítette meg a közlekedésért felelős EU-biztos.
Hogy lehet nyolc ember gazdagabb a Föld felénél, ha annyival biztosan nem okosabbak és nem is dolgoznak többet? Mit ér az, ha valaki tehetséges, de nincs szerencséje? Sokan gondolkoztak ezen, de most először készült egy teljes modell, amely ezt precízen számszerűsíti, és közgazdasági IgNobel-díjat is ért. A vicces vagy szokatlan, ám teljesen komoly témákban végzett kutatások mostani díjazottja egy ideig nagyon aranyos, de aztán elérünk ahhoz a részhez, amelyről a mai Magyarország juthat eszünkbe, és onnan egyáltalán nincs kedvünk nevetni.
A 2017 óta létező orosz fizetési rendszer jelentősége azt követően nőtt meg az országban és a nemzetközi piacnak a Moszkvával még szóba álló részén, hogy a VISA és a Mastercard kivonultak Oroszországból.
Egyes épületek díszkivilágítását teljesen megszüntetnék, ezek kiválasztása még folyamatban van.
Tizedik generációjába lépett a világ egyik legnagyobb családi üzlete, a Windsor-család nagy-britanniai uralkodása. III. Károly azt elkerülte, hogy egyetlen font örökösödési adót is be kelljen fizetnie, viszont az anyja után ő lesz a második angol király, aki legalább a magánbevételei után adózni fog. A királyi család így is legalább 100 millió font közpénzbe kerül évente az országnak, a britek többsége azonban most is úgy gondolja, hogy ez megéri nekik. Igaz, a többség csökken - az új király egyik fontos célja lesz, hogy ezt a tendenciát megállítsa.
Az adventi díszkivilágítást is korlátozzák, a hivatalokban pedig nem lehet több 20 foknál.
Alapvetően a kormányon múlhat, hogy a GDP egyik motorja marad-e a lassulás jeleit mutató építőipar. Ám épp olyan időszakban kellene többet költenie erre, amikor visszafogni kényszerül az állami nagyberuházásokat.
Szeptember 25-én tartják a választást Olaszországban, ahol jelenleg a szélsőjobboldali Giorgia Meloni a legnépszerűbb politikus, aki “patrióta gazdaságpolitikát” hirdet.