Gyurcsány Ferenc: megbukott az orbáni gazdaságpolitika
"Meg azt javasolják, hogy vezessük be a vagyonadót. De hiszen ezt mi akartuk, a jobboldal meg hevesen szembeszállt." - írja Gyurcsány Ferenc a blogján.
"Meg azt javasolják, hogy vezessük be a vagyonadót. De hiszen ezt mi akartuk, a jobboldal meg hevesen szembeszállt." - írja Gyurcsány Ferenc a blogján.
Az ellenzéki politikusok Mellár Tamás Fideszhez közelálló közgazdász gazdaságpolitikai bírálatát ragadták meg arra, hogy ők is bírálják az Orbán-kormányt.
Élesen bírálta a kormány gazdaságpolitikáját a Magyar Nemzetben megjelent írásában Mellár Tamás, a konzervatív oldal szellemi holdudvarához sorolható közgazdász, a Központi Statisztikai Hivatal volt elnöke és a Fidesz-közeli Századvég Gazdaságkutató Zrt. volt kutatási igazgatója, aki szerint azonnali radikális gazdaságpolitikai fordulatra van szükség. A közgazdász az egykulcsos személyi jövedelemadó elvetését, a progresszív adózást és a vagyonadó bevezetését szorgalmazza. A frankhiteleseknek létrehozott árfolyamgát Mellár szerint biztosan kudarc lesz.
Az MSZP szerint bebizonyosodott, hogy a megbukott a kormány gazdaságpolitikája; gyakorlatilag leállt az országban a gazdasági növekedés - mondta Kunhalmi Ágnes, a párt elnökségi tagja vasárnap a fővárosban tartott sajtótájékoztatón.
A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy "a célszerűtlen, a magyar gazdaság problémáinak súlyosságát és fontossági sorrendjét figyelmen kívül hagyó lépésekkel hagyjon fel".
Lukács Zoltán szocialista országgyűlési képviselő szerint a Fidesz felelőtlen kormányzást folytat, és nem törődik az emberek problémáival. A politikus szombati budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, az MSZP szerint a jelenlegi gazdaságpolitika átalakítására és azonnali intézkedésekre lenne szükség.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung "A magyar konzervatív kormány elbizonytalanítja a beruházókat" címmel tudósításban foglalkozott a magyarországi gazdaságpolitikával kedden.
Egy év alatt nem múlnak el olyan tapasztalatok, melyeket az emberek az elmúlt nyolc évben megszereztek - mondta Tukacs István szocialista képviselő a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában. A politikus beszélt arról is: vágyik arra, hogy a támogatottságuk folyamatosan emelkedjen, de közben tudja azt is, egy év alatt nem múlnak el olyan tapasztalatok, melyeket az emberek az elmúlt nyolc évben megszereztek.
Varga Mihály, a Fidesz alelnöke arról beszélt a Gazdasági Rádiónak adott interjúban, hogy az erős svájci frank akár fél százalékponttal is visszavetheti a gazdasági növekedést.
Nagyobb költségvetési bevételkieséssel jár az egykulcsos adó, mint amekkorát eredetileg tervezett a kormány - állítja Oszkó Péter a Figyelőnek adott interjújában.
A Fidesz nyers osztálypolitikát űz, amelyben a privilegizált csoportoknak még kedvezőbb helyzetet teremt a szegények és a lecsúszók kárára – véli Bozóki András politológus. A nemzeti és multiostorozó retorika csak látszat, pántlika, hogy így-úgy elfedje a neokonzervatív nyomulást.
A fogyasztói árak visszafogására, a gazdasági növekedés nagyobb ingadozásának megelőzésére és több rugalmasságra hívott fel a kínai miniszterelnök egy kedden kiadott pekingi közlemény szerint.
Az Országgyűlés hétfőn szavaz a 250 milliárd forintos költségvetési megszorító csomagról, amely jól mutatja, hogy milyen elhibázott a kormány gazdaságpolitikája - mondta vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján Tukacs István, az MSZP országgyűlési képviselője.
Bokros Lajos azt szeretné, ha széles körű választási együttműködés segítségével váltanák le a Fideszt a következő parlamenti választáson. Az európai parlamenti képviselő nem zárja ki, hogy pártpolitikai szerepet vállal, ha ennek eljön az ideje. A Horn-kormány egykori pénzügyminisztere egy múlt heti pódiumbeszélgetése után adott interjút a hvg.hu-nak.
Mintegy száz ember vett részt azon a pódiumbeszélgetésen, melynek vendége az Orbán-kormány politikáját élesen bíráló Bokros Lajos volt. Az egykori pénzügyminiszter főleg a kormány gazdaságpolitikáját szedte ízekre, de a szórásból nem maradt ki a jogállam fogalmának a kormányzat általi kreatív értelmezése sem. Bokros mind a gazdaságban, mind a politikában tisztességes versenyt szeretne látni.
Török Gábor politológus blogjának friss bejegyzésében arról ír, hogy miben különbözik az első és a második Orbán-kormány környezete, működésének keretrendszere.
Orbán Viktor második kormánya május 29-én ünnepli egyéves születésnapját. Ebbe az egy évbe is belefért jó pár gazdaságpolitikai cikkcakk és váratlan húzás, mígnem a Széll Kálmán-tervvel eljutottak egy – az üzleti világ és a legfontosabb nemzetközi partnerek által is – elfogadhatónak tartott programig. A Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) által szervezett X. Pénzügyi Csúcstalálkozó előadói szerint a neheze azonban csak most jön. Szemelvényeket adunk az elhangzottakból.
A Széll Kálmán-terv sok pontban megalapozatlan, emiatt támasztanak kételyeket Brüsszelben is – mondta a Klubrádió reggeli műsorában Békesi László, közgazdász, volt pénzügyminiszter. A szakember szerint azonban ez még nem a konvergenciaprogram elemzése, arra csak a második félévben számíthatunk. Az Európai Bizottság pénteki jelentéséből kiderült: szerintük nem tartható a tervezett 2,5 százalékos hiánycél Magyarországon - 2012-ben, 3,3 százalékot jósolnak.
Matolcsynak eddig egyetlen kalkulációja, előrejelzése vagy beszámolója sem jött be, de az ő helyzetét mindez nem érinti: mindig azt mondja, amit Orbán hallani akar - írja Bauer Péter közgazdász, aki szerint legalább 2 százalékponttal kevesebb lesz mindvégig a magyar növekedés, mint a lehetséges: azaz valami kevéssel a német növekedési ráta alatt.
Jó, hogy végre történnek lépések a Sukoróba tervezett kaszinó kapcsán -- nyilatkozta a Gyurcsány ellen indított büntetőjogi eljárás hírére Schiffer András, az LMP elnöke, de mint hozzátette, Meggyes Tamás, volt esztergomi polgármester ügyleteit sem ártana kivizsgálni.