Bajba sodorhatja az Apple-t és csodachipjeit Kína
A kínai-tajvani fokozódó feszültség és következményei könnyen nehéz helyzetbe hozhatják a világgazdaság egyik legfontosabb chipgyártóját, a TSMC-t, ez pedig az Apple-re jelent óriási kockázatot.
A kínai-tajvani fokozódó feszültség és következményei könnyen nehéz helyzetbe hozhatják a világgazdaság egyik legfontosabb chipgyártóját, a TSMC-t, ez pedig az Apple-re jelent óriási kockázatot.
Igaz, hogy a Szovjetunió összeomlása után a Nyugat megalázta Oroszországot? Mitől fél Vlagyimir Putyin, és milyen történelmi, gazdasági, politikai okai vannak az orosz agressziónak? Magyarázó videó.
A következő esztendő nehezebb lesz, mint a mostani, ez a véleménye a világhírű közgazdásznak, melyet a Project Syndicate-ben megjelent cikkében fejt ki.
Vezethet-e világméretű konfliktushoz egy kis ázsiai sziget geopolitikai hovatartozása? Egyáltalán miért olyan fontos Kínának Tajvan, és az Egyesült Államok miért érdekelt abban, hogy az ázsiai óriás ne szerezhesse meg magának?
Most valahogy nem olyan fontos a keresztényüldözéssel szembeni kiállás?
Európát ma az a veszély fenyegetheti, hogy bizonyos kérdésekben nem tud ellenőrzést gyakorolni saját ügyei felett. Ez óriási biztonsági kockázat.
Ha a liberális demokráciától eltérést büntető rendszerről elmozdulás történne egy inkluzív demokráciaértelmezés felé, az megakadályozná a Magyarországhoz hasonló rendszerek eltolódását a demokráciák és nem demokráciák között található szürke zóna irányába, egyben azt is, hogy ezt a feltörekvő nagyhatalmak kihasználják. Lakatos Júlia hozzászólása a Beszélgetések a jövőről vitasorozat geostratégiai fejezetéhez.
Az EU-n és a NATO-n, a liberális nemzetközi renden kívül nincs élet számunkra. Fehér Zoltán hozzászólása a Beszélgetések a jövöről vitasorozat geostratégiai fejezetéhez.
"Megtévesztő az a narratíva, hogy Magyarországnak a Nyugattal és a Kelettel is egyaránt és minden körülmények között jó kapcsolatokra kell törekedni" – Györffy Dóra és Rácz András hozzászólása a Beszélgetések a jövőről vitasorozathoz.
Ami most omladozik, az nem más, mint a második világháborút követő, sokáig szilárd és kiegyensúlyozott bipoláris világrend. Egyelőre azonban még áll a rendszer.
Aki a veszélyes időkben a senkiföldjén ténfereg, az könnyen találhatja magát a barát és ellenség kereszttüzében.
Nem pajzs, hanem kard: a Kreml szerint az amerikai rakétavédelmi rendszer csak álca.
Az új globális térben csak a Kreml urai örülnek Európa meggyengülésének.
Jacob Rothschild brit befektetési bankár friss jelentésében arra figyelmezteti a befektetőket, hogy a második világháború óta a legveszélyesebb geopolitikai helyzet alakult ki a világban.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 633,61 pontos, 3,92 százalékos emelkedéssel, 16 791,20 ponton zárt hétfőn. A kedvező jelenség oka a geopolitikai kockázatok csökkentése.
Megvan a honi diplomácia új sikerágazata: casus belli, villámgyorsan leszállítva, garanciával.
Az Egyesült Államok vasárnap bejelentette, hogy a jövő hétre New Yorkba hívta az észak-koreai külügyminiszter-helyettest "puhatolózó tárgyalásokra" a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítéséről szóló hathatalmi tárgyalások felújítása céljából.
Az amerikai légierő egyik alegysége 2013-tól állandó jelleggel Lengyelországban fog állomásozni. Az erről szóló megállapodást hétfőn Varsóban írta alá Bogdan Klich lengyel nemzetvédelmi miniszter Lee Feinstein varsói amerikai nagykövettel.
Harmincezer újabb amerikai katona Afganisztánba küldését jelentette be Barack Obama amerikai elnök, hangsúlyozva, hogy a nemzetbiztonság indokolta csapaterősítés időben korlátozott lesz.