Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 633,61 pontos, 3,92 százalékos emelkedéssel, 16 791,20 ponton zárt hétfőn. A kedvező jelenség oka a geopolitikai kockázatok csökkentése.
A részvénypiac forgalma 8,1 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint a geopolitikai kockázatok csökkenése miatt pozitív volt a hangulat a nemzetközi piacokon, főleg azokat a régiókat vették kiemelkedő mértékben, amelyeket eddig "ütöttek", így például az oroszokat vagy magyarokat. Ennek hatására egy kis visszarendeződés volt az elmúlt napok pánikja után, a piacok arányainak megfelelően.
Mindenki megemésztette, ami a Krímmel történt, megjelentek a szankciók is ezzel kapcsolatban, ennek köszönhető a pozitív zárás. A magyar piacon a BUX átlagos forgalom mellett közel 4 százalékkal nőtt. Az üzletkötő szerint azonban maradt még mit ledolgozni az orosz-ukrán válság okozta esésből.
A devizahiteles mentőcsomaggal kapcsolatos bejelentésről Sőre Balázs úgy vélekedett, "nem lettünk sokkal okosabbak", de úgy tűnik, hogy komoly, be nem kalkulált veszteség ennek nyomán nem éri majd az OTP-t, ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy közel 5 százalékos pluszban tudott zárni.
Az Alkotmánybíróság (Ab) hétfőn a devizahitelekkel kapcsolatos alaptörvény-értelmezésében kimondta: törvénnyel módosíthatók korábban megkötött szerződések, ám ebben az esetben is figyelembe kell venni minden fél méltányos érdekét, a megváltozott körülmények között is érdekegyensúlyra kell törekedni.
A Mol 360 forinttal, 2,91 százalékkal 12 740 forintra erősödött, 556,6 millió forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 177 forinttal, 4,89 százalékkal 3800 forintra nőtt, forgalmuk 5,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,32 százalékkal 317 forintra emelkedett, forgalma 226,8 millió forint volt.
A Richter árfolyama 204 forinttal, 5,94 százalékkal 3640 forintra nőtt, forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1509,76 ponton zárt hétfőn, ez 33,97 pontos, 2,30 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.