3 milliárdot kap a kormánytól a harkányi fürdő is
Medencecsarnokot és "gyermekbirodalmat" építenek belőle.
Medencecsarnokot és "gyermekbirodalmat" építenek belőle.
A főszezonban 1,2 millióan váltottak jegyet valamelyik budapesti fürdőbe, ami kimagaslónak számít.
2010 óta nem sikerült megnyitni az öt év alatt 10 milliárd forintból felújított Rác Fürdőt és a mellé épített négycsillagos hotelt. Az elmúlt nyolc év alatt a fürdő állapota teljesen leromlott, a megnyitás 2-2,5 milliárd forintos befektetést igényelne az új tulajdonostól.
A Makovecz Imre tervei alapján épült komplexum megnyitása óta veszteséges.
A hűvös nyár miatt a korábbiakhoz képest kevesebben voltak a strandokon, de a történelmi fürdők látogatószáma csaknem tíz százalékkal nőtt.
A rómaiknál kezdődött, a törököknél új erőt vett, az oroszok üzletet láttak bennük, a magyarok pedig évezredeken át folyamatosan élvezték. Ha fürdőkultúráról van szó, Magyarország világviszonylatban is a vezető pozíciók egyikét foglalja el. De milyen volt egy fürdő kétszáz éve? Milyen nehézségei voltak az üdülő középrétegnek? Lehetett egy fürdő kivételezett projekt egy világháború közepén? És milyen változást hozott a műanyag a szocializmusban?
Több mint 17 milliárd forint értékű fejlesztés lesz a budapesti Dagály fürdő területén - tájékoztatta Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes a fürdő törzsvendégeit szerdán a helyszínen.
Öt évre érvényes csillagokat kapnak a fürdők is, a minősítést a nemzetgazdasági miniszter ítéli meg a szakmai javaslat alapján.
A világ öt legszebb fürdője között elsőként említi a budapesti Gellért Gyógyfürdőt egy, a napokban készült felmérés.
70 kilóval dicsekedhet a cet, 2 miliméterrel boldogul a hörcsög. Egy nyugdíjas tanár kezdte a gyűjtést Izlandon.
Hévíz, Zalakaros, Lenti, Kehidakustány és Keszthely turisztikai kínálatával ismerkedik az a kínai delegáció, amelynek vezetője hétfőn Hévízen tartott sajtótájékoztatót meghívójával, a Zala Megyei Közgyűlés elnökével.
Saját kutat fúratna Bükkszék, hogy végre hozzájuthasson ahhoz a gyógyvízhez, amit Salvus márkanévvel is forgalmaznak. Az önkormányzat a '90-es években mondott le a gyógyforrás elővásárlási jogáról, azóta fizetnek a vállalkozónak, hogy saját strandjukat működtetni tudják. A vállalkozó megfellebbezi az engedélyt.