Másodszor is felakasztottak egy férfit Iránban, akinek az első kivégzését félbeszakították
Az első kísérlet után újraélesztették, de a család nem fizette ki időben a vérdíjat, ezért mégegyszer felakasztották.
Az első kísérlet után újraélesztették, de a család nem fizette ki időben a vérdíjat, ezért mégegyszer felakasztották.
Még soha nem volt olyan kevés országban kivégzés a világban, mint tavaly. A tizenhat államban azonban a dokumentálható esetek száma emelkedett. A legfőbb hóhérállam, Kína többezres adatai államtitkoknak minősülnek. HVG-Ténytár.
Kiderült, hogy a nyomozók bizonyítékot hamisítottak az eljárás során.
A külügyminiszter szerint ehhez alkotmánymódosításra van szükség.
A férfit kémkedés miatt tartóztatták le öt éve, a pontos vádakat azóta sem ismertették a kínai hatóságok.
Egyes szakértők szerint rendkívüli fájdalommal jár és akár kínzásnak is tekinthető.
Az iráni törvények szerint a nő családja dönthetett róla, hogy a halálos ítélet végrehajtását választja, vagy kifizeti a kártérítést, ők pedig az előbbi mellett döntöttek.
Izraelben elméletben legális büntetési tétel a halálos ítélet, ugyanakkor az ország történetében eddig csak kétszer alkalmazták.
Az elítéltekkel tiszta nitrogént lélegeztetnének be, ami egyesek szerint humánusabb módja volna a kivégzésnek, mint amilyen a méreginjekció volt, mások azonban úgy vélik, hogy csak fokozná a halálraítélt szenvedéseit.
A kivégzettek mindegyike a beludzs kisebbséghez tartozott. Az év eleje óta már 423 halálos ítélet volt az országban, köztük aránytalanul sok beludzs.
1988. július 14-én végezték ki a gyilkosságért elítélt Vadász Ernőt. Másfél évszázaddal azután, hogy Magyarországon is megkezdődött a vita a halálbüntetés eltörléséről, és 27 hónappal azelőtt, hogy a halálbüntetést alkotmányellenesnek nyilvánították. A nagy port kavaró gyilkosságok után mindig felizzik a vita a halálbüntetésről, holott évtizedek óta kevesebb az emberölés Magyarországon, mint a halálbüntetés eltörlése előtt volt, és az emberöléseknek akkor is csak 2-3 százalékát büntették halállal.
A férfit a rendőrök menthették meg attól, hogy a helyiek meglincseljék.
Az izraeli külügyminiszter szerint viszont Izrael „pezsgő demokrácia”, amelynek jót fog tenni a kormány által tervezett igazságügyi reform.
Halálsorra küldtek egy kutatót részben azért, mert a WhatsAppot és a Twittert használta. Nem ez az első eset, hogy a közel-keleti ország ennyire szigorúan bünteti a többi között a twitterezést.
Amber McLaughlin kedden kapta meg a halálos injekciót Missouri államban.
Japánban kötéllel hajtják végre a halálos ítéleteket, és bár az elítéltek akár évtizedeket is ülnek a halálsoron, a szokás mégis az, hogy a kivégzésük kitűzött időpontja előtt csak pár órával közlik velük, hogy eljött az idejük.
Benjamin Cole-t idegesítette lánya sírása, miközben ő videójátékozott.
Nikolas Cruz az USA történetének legnagyobb, bírósági szakaszba jutott iskolai lövöldözésének elkövetője.
Az áldozatok rokonai tiltakoztak az eutanázia ellen, szerintük a férfinak szembe kellett volna néznie tettei következményével.
A következő két évben 25 elítéltet akarnak kivégezni, pedig szakértők szerint felmerülnek kérdések a rabok mentális állapotáról, sőt az esetleges ártatlanságáról is, nem is szólva arról, hogy az államban az elmúlt időszakban többször is rosszul sült el a halálos injekciók beadása.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.