Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Még soha nem volt olyan kevés országban kivégzés a világban, mint tavaly. A tizenhat államban azonban a dokumentálható esetek száma emelkedett. A legfőbb hóhérállam, Kína többezres adatai államtitkoknak minősülnek. HVG-Ténytár.
Október 10. a halálbüntetés elleni harc világnapja. Ez a harc végsőnek még nem, de eredményesnek nevezhető. Elsőként Venezuela törölte el a halálbüntetést még 1863-ban, majd San Marino (1865) és Costa Rica (1877) követte. A múlt század derekáig mindössze nyolc ország csatlakozott hozzájuk, aztán a hatvanas évektől évtizedről évtizedre egyre többen. Az abolicionista küzdelem igazi sikertörténete a hidegháború után kezdődött, az 1990-es években már 36 ország vezette ki jogrendszeréből a halálbüntetést minden bűncselekmény esetében, csak 1990-ben minden korábbinál több, 9 állam, köztük Magyarország. Európában legutóbb 2012-ben Lettország, a világ országai közül 2022-ben Pápua Új-Guinea és a Közép-afrikai Köztársaság.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.