#halászat



Indiánok perelték be a kanadai államot
 

Indiánok perelték be a kanadai államot

Nyugat-Kanada több indián közössége a szövetségi bíróság előtt támadott meg kedden két törvényt. A vadászati és halászati jogaik korlátozását elrendelő, decemberben elfogadott törvények megsemmisítését akarják elérni. Szerintük a jogszabályok felpuhítják az olajhomokban gazdag régió talaj- és vízvédelmére vonatkozó előírásokat.

MTI MTI


Vérfürdőtől a szusibárig - Nagyítás-fotógaléria
 

Vérfürdőtől a szusibárig - Nagyítás-fotógaléria

A túlzott s gyakran illegális halászat miatt kihalás fenyegeti a világ egyik legkedveltebb csemegéjét, a kékúszójú tonhalat. A 30 éves kort is megérő, gyakran három méter hosszú, több száz kilós hal első osztályú húsáért Tokió híres halpiacán, a Tsukijin kilónként több mint 50 ezer forintnak megfelelő jent is fizetnek a vásárlók. Veszélyben van továbbá a sárgaúszójú és a nagyszemű atlanti tonhal is: az európai szendvicsezők és a szusibárok közönsége nem is sejti, milyen durva és véres folyamat, míg az óriási hal apró falatkák, krémek, konzervek formájában az asztalra kerül.

hvg.hu hvg.hu

Rendet tenne a pecásoknál az LMP
 

Rendet tenne a pecásoknál az LMP

Az LMP szerint felül kell vizsgálni a halászati és horgászati jogszabályokat, majd új törvényt kell alkotni a terület szabályozására – mondta szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján a párt szóvivője.

MTI MTI

Az utolsó halász a megyében – fotógaléria
 

Az utolsó halász a megyében – fotógaléria

Mára alig tíz hivatásos halász dolgozik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Közülük Arany István az egyetlen, aki tisztán ebből tartja el családját. A folyóból a legtöbb halat ma már a horgászok veszik ki, létszámuk az elmúlt húsz évben tízszeresére nőtt, ezért néznek más munka után a halászok a térségben. Idén a szokatlanul meleg idő is nehezíti a halászok dolgát, a felmelegedő vízben ugyanis kevesebb hal él meg. Balázs Attila, az MTI fotóriportere az utolsó halászok munkáját mutatja be Arany István egy napjában.

unknown unknown