Közeli képek jöttek a Holdon talált fura anyagról
A gélszerű anyagot egy kráter belsejében fedezte fel a Yutu-2 kínai holdjáró. Ezúttal közelebbről is meg lehet nézni, mire bukkant az eszköz.
A gélszerű anyagot egy kráter belsejében fedezte fel a Yutu-2 kínai holdjáró. Ezúttal közelebbről is meg lehet nézni, mire bukkant az eszköz.
Az új brit robot világ legkisebb holdjárója lesz, és az első, ami lábakon jár.
Néhány héten belül az ötödik alkotását leplezte le a szobrászművész.
Továbbra is csak találgatni lehet, mi az a gélszerű anyag, amire július végén bukkant a kínai holdjáró, messziről viszont már sikerült lefotózni.
A Jáde Nyúl 2 (Yutu-2) elnevezésű kínai holdjáró már 271 métert tett meg az égitest távoli oldalán, hogy tudományos felfedezéseket tegyen az ismeretlen területen.
A NASA mellett a japánok is "elutaznának" a Marshoz, ám ők nem a vörös bolygót kutatnák.
Még február 1-jén sikerült a NASA 10 éve a Hold körül keringő űrszondájának egy olyan fotót lőnie az égitest felszínéről, hogy azon látszódik a kínaiak holdjárója, valamint a hozzá tartozó leszállóegység is.
Szűk két héttel azután, hogy a Csang'o-4 szonda megérkezett a Hold túlsó feléhez, komoly eredményről számoltak be a kínai tudósok. A leszállóegység növényi magokat is vitt magával az útra, amelyek a jelek szerint – a zord körülmények ellenére – kikeltek.
A Csang'o-4 január 3-án landolt a Hold eddig fel nem fedezett oldalán, most pedig megjött az első videó is, amelyen a szonda holdjárója látható munka közben.
A Jádezöld Nyuszi után érkezik a második kínai holdjáró, selyemhernyókkal.
India 2022-ig embert küld az űrbe - jelentette be Narendra Modi miniszterelnök szerdán, az ország függetlenségi ünnepe alkalmából elmondott beszédében.
A Holdra szállás után a Cartier készítette el aranyból az asztronautáknak a holdjáró másolatát. Armstrongét valaki elvitte a múzeumból, ahol őrizték.
A németek egy egészen különleges projekten dolgoztak, amiről most kikerültek az első képek.
Egy kővel ütközött, ezért működésképtelenné vált a kínai holdjáró, a Jáde Nyúl.
A felbecsülhetetlen értékű prototípusra egy amerikai roncstelepen bukkantak rá.
Kővel ütközött, ezért vált működésképtelenné januárban a Jáde Nyúl nevű kínai holdjáró, mely nemsokára végleg felmondhatja a szolgálatot – számolt be a Hszinhua hírügynökség.
A világ egyik legjelentősebb technológiai versenyére, az űr civil meghódítására szerveződött Hold-expedíciós csapatok ellepték szerdán délelőtt a Magyar Tudományos Akadémiát. Az egy magyar és több mint egy tucat nemzetközi csapat három napig tanácskozik – vélhetően az utolsó közös fórum a tényleges indulások előtt. Ha mindenki odaérne, akár falut is alapíthatnának.
Magához tért "mesterséges álmából" a Holdon két hétre ideiglenesen forgalomból kivont Jáde nyúl nevű holdjáró - jelentette a kínai központi televízió vasárnap.
Holdat ért Kína Csang'o-3 nevű ember nélküli űrszondája. Hasonló akcióra több mint négy évtizede nem volt példa. Az Egyesült Államok és a Szovjetunió mellett Kína a harmadik olyan állam, mely puha landolású űrszondát tudott a Holdra küldeni.