Drámai rekord: +38 Celsius-fokot is mértek az Északi-sarkvidéken az idén
Az Északi-sarkvidéken tavaly június 20-án mért 38 Celsius-fok a hivatalos rekord a Meteorológiai Világszervezet (WMO) keddi genfi bejelentése alapján.
Az Északi-sarkvidéken tavaly június 20-án mért 38 Celsius-fok a hivatalos rekord a Meteorológiai Világszervezet (WMO) keddi genfi bejelentése alapján.
Amerika és Európa északi részein volt az ilyenkor megszokottnál sokkal melegebb. Európa délebbi részein eközben annyira hűvös volt, hogy az elmúlt öt év leghűvösebb októbere lett ez a hónap a kontinensen.
Az időjárás nem lesz kegyes idén a világgazdasághoz, amely amúgy is energiahiánnyal és áremelkedéssel küszködik – írja a Bloomberg portál, mely szerint Kínában és más ázsiai országokban már most is hidegebb van a szokottnál, és télen rekordok dőlhetnek meg.
A Brémai Egyetem kutatói 38 pikokelvines értéket regisztráltak, ami az abszolút nulla foknál mindössze 38 billiomod Celsius-fokkal számít melegebbnek.
Egy amerikai tanulmány szerint az évszázad végére négyszer annyi embert érinthet a szélsőséges meleg.
Ilyen meleg még nem volt az EU Copernicus klímaváltozási szolgálata szerint, amióta csak mérik a hőmérsékletet a kontinensen.
Késő estére viszont akár 10 fok alá is eshet a hőmérséklet az ország egyes részein.
Az út mellett a fák között csak 36 fok volt.
Texasban már most pokoli hőség tombol, ám a csúcsra járatott klímaberendezések miatt újabb áramkimaradásoktól tartanak. A szolgáltatók ezért távolról igyekeznek lejjebb venni a műszerek fordulatszámát.
Korábban úgy vélték a kutatók, hogy 14 Celsius-fok lehetett a globális átlaghőmérséklet az utolsó jégkorszak csúcsán, most azonban kiderült, ennél jóval hidegebb volt.
Az Időkép felvételei szerint a Kendig-csúcson és Hajag-tetőn is elkezdett szállingózni a hó.
Pénteken erős széllökésekre kell számítani a Dunántúl egyes részein és a főváros tágabb környezetében.
Hidegfronttal ér véget február, egy nap alatt 10 fokot zuhanhat a hőmérséklet