Kedvezményesen adták oda a Tokaj nevet az állami milliárdokkal kitömött szállodásnak
Szepesi Richárd közel 3 milliárdot kapott a szállodaépítésre az államtól, de a pénz nem a Tokaj név használatára fog elmenni.
Szepesi Richárd közel 3 milliárdot kapott a szállodaépítésre az államtól, de a pénz nem a Tokaj név használatára fog elmenni.
Olyan település is akad, ahol jelentősen csökkentették az adó mértékét, csak legyen, aki befizeti.
Lecce város bírósága kilenc hónap börtönre és nyolcezer euró bírságra ítélte a PromoSalento idegenforgalmi marketingoldal tulajdonosát.
Demokrácia, békesség és viszonylagos jólét: ez jellemzi a gyarmati sor alól ötven éve felszabadult Mauritiust. Bár a látszat sok esetben csal.
Lehet azon vitatkozni, jó ötlet-e, hogy a magyar állam beszállt a Budapestet a balkáni fővárosokkal összekötő légihidak finanszírozásába, illetve meglesz-e ennek a gazdasági haszna, lásd még „keleti nyitás”. Az viszont tény, hogy egy kis előre tervezéssel mostanában fillérekért el lehet jutni egy sor egzotikus balkáni célállomásra. Nade hogyan tovább? És eleve, melyik városba érdemes egyáltalán terveznünk? Podgorica, Pristina, Szarajevó, Szkopje, Szófia vagy Tirana?
Ömlenek a milliárdok a turizmusba, miközben a stratégia nem készült el, a turizmusdiplomáciában pedig egyre több a szakmai tapasztalat nélküli dolgozó. Mégis egyre több külföldi választja Magyarországot.
A műszaki felmérésekkel elkezdődött a Sió idegenforgalmi fejlesztése.
Az új retró stílusú szállodaláncolat az Amerikai Ötlet nevet kapja, hoteljei háromcsillagosak lesznek. Az első három szállodát a déli Mississippi államban nyitja meg az elnök családja.
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) kezdeményezi a magyarországi vendéglátó üzletekben a kötelező szervízdíj bevezetését, a mértékére 8-15 százalékot javasolnak.
Víz alatt érlelt borokat kínál egy horvátországi borászat, ahol búvárkodás közben meg is lehet nézni a víz alatti borászkodást.
Felújítás miatt két évre bezárják a leghíresebb New York-i hotelt, a Waldorf Astoriát.