szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szepesi Richárd közel 3 milliárdot kapott a szállodaépítésre az államtól, de a pénz nem a Tokaj név használatára fog elmenni.

Kedvezményesen engedélyezte a Tokaj név használatát az önkormányzat a Grand Hotel Tokaj ötcsillagos szállodát építő tulajdonosnak - írja a Napi.hu.

A városban Szepesi Richárd cége, a DreamLand Holding Zrt. épít Grand Hotel Tokaj néven ötcsillagos szállodát és gasztro-élményközpontot, a lap a tokaji önkormányzat tavaly november 29-i ülésének jegyzőkönyve alapján pedig azt írja, Szepesinek a Tokaj név használatáért fizetendő 4 millió forint helyett csak 200 ezer forintot kellett megfizetnie, a fennmaradó 3,8 millió forint befizetésére pedig 3 év fizetési halasztást kapott a képviselő-testülettől.

Szepesi a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által indított, 300 milliárd forintos Kisfaludy hotel- és panziófejlesztési program keretében összesen közel 6 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott balatoni és tokaji szállodák építésére, a Grand Hotel Tokaj beruházására 2,9 milliárd forint pályázati pénz jutott a 2017-ben alapított Tokaj Csurgó Völgy Ingatlanfejlesztő Kft.-nek.

A cégadatok szerint a kft. tulajdonosa a szintén 2017-ben alapított, a belvárosi Reáltanoda utcában székelő DLHG Invest Zrt., amely Szepesi cégcsoportjának, a DreamLand Holdingnak az érdekeltsége.

Szepesinek a jegyzőkönyv tanúsága szerint arra is engedélyt kellett kérnie a tokaji önkormányzattól, hogy a Tokaj Csurgó Völgy Kft.-ben is szerepelhessen a Tokaj név. Posta György polgármester előterjesztésére a helyi képviselők ehhez is hozzájárulásukat adták. Ráadásul felmentést adtak egy fontos feltétel alól: nem kell a cég fióktelepének legalább egy éve a városban működnie, a cég székhelye így továbbra is Budapesten van.

A polgármester a jegyzőkönyv szerint azzal indokolta a Szepesinek tett engedményeket, hogy a szállodaprojekt fontos a városnak is. 

A képviselőtestület ezután idén február 14-én a TATK Tokaj Aktív Turisztikai Központ Kft. cégnévben is engedélyezte a Tokaj szó használatát, a jegyzőkönyv szerint ebben az esetben egyelőre ugyanúgy csak 200 ezer forintot kellett megfizetnie a cégnek, amely a DLHG-n keresztül szintén Szepesihez tartozik.

Szepesi Richárd anyósa egyébként Nagy Róza, akit régóta Matolcsy György jegybankelnök legszűkebb bizalmi köréhez sorolnak, 2000-ben Matolcsy minisztersége idején pedig közigazgatási államtitkár is volt a Nemzetgazdasági Minisztériumban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!