#Index.hu




Üzent az RTL Klub: Nem futunk el

A Fidesz újabb – várhatóan kétharmados – sikere, illetve Simicska Lajos két médiavállalkozásának, a Magyar Nemzetnek és a Lánchíd rádiónak a bezárása nyomán az Index megkérdezte az RTL Klub vezetését, mik a magyarországi terveik.






Rogán elárulta, dolgozott-e valaha Simicskának

Újabb nemzeti konzultációs fórumon sikerült szóra bírnia az Indexnek Rogán Antalt, aki néhány percre kiesett a szerepéből, és már-már interjút adott a stábnak. De aztán hirtelen eszébe jutott Simicska Lajos.










Navracsics is azt üzeni: el a kezekkel a CEU-tól

"A Közép-európai Egyetem egyike a legfontosabb felsőoktatási intézményeknek nemcsak Magyarországon, de az egész európai felsőoktatási térségben. Ezért tartom fontosnak, hogy az esetleges szabálytalanságok korrekciója után zavartalanul folytathassa működését Budapesten" - tette hozzá ma délelőtt az oktatással és kultúrával foglalkozó uniós biztos az Indexnek adott interjújához.


"Tehát az Index már nem lehet Mészáros Lőrincé"

Legalábbis ezt olvassák ki szakértők abból, hogy Mészáros Lőrinc megjelent tulajdonosként is az Opimusban. Péntek délután derült ki, hogy a tőzsdén jegyzett cég legnagyobb részvénytulajdonosai között hivatalosan is feltűnt a felcsúti polgármester. A tényt ráadásul nem is rejtették cégek mögé, ha úgy tetszik, pőrén áll ott Mészáros.


Geszti: Miért kéne felemelni magunkhoz azt, akinek célja, hogy belevizeljen a medencébe?

Elég régóta vagyok előtérben ahhoz, hogy bármit csináljak, azt mások lefikázzák – mondja Geszti Péter. A hétvégi Rapülők-buli után született egy kritika, ennek nyomán kialakult egy a szokásosnál is durvább kommentháború. Berkes Gábort kérdeztük, miért szólt vissza a negatív véleményre, Gesztit pedig arról, mit szól mindehhez mint kommunikációs szakember.