A vevők fele eltűnt a lakáspiacról
Közel az idő, amikor olcsóbbak lesznek az ingatlanok, mint tavaly. Az ingatlan.com szakértője szerint a legnagyobb bajt a pénzügyi környezet kiszámíthatatlansága okozza a piacon.
Közel az idő, amikor olcsóbbak lesznek az ingatlanok, mint tavaly. Az ingatlan.com szakértője szerint a legnagyobb bajt a pénzügyi környezet kiszámíthatatlansága okozza a piacon.
A nagyvárosok lakossága egyre csökken, míg az agglomerációs településeké nő. Utóbbiak infrastruktúrája viszont már alig bírja a terhelést, a fejlesztésekhez idő és pénz kell. Az építési szabályok annyira lazák, hogy szinte bármi épülhet bárhol.
Az MSZP-s Tóth Csaba egy zuglói, pártalapítványi ingatlant szerzett meg jó áron, és az általa korábban „szar üzletnek” nevezett ügylet azért megszázszorozta a cége profitját. Gyanúsítottja még nincs a hűtlen kezelés gyanújával folyó nyomozásnak, de új fejlemény, hogy már „szakértők” bevonásával vizsgálódik a rendőrség.
Budapest és a legnagyobb vidéki városok lakosságszáma is esett.
Nőttek az átlagfizetések, amivel a lakásukat kiadó tulajdonosok is számoltak.
Ez az első külföldi ingatlana Jellinek Dániel cégének.
Sokkal inkább az várható, hogy hosszabb ideig stagnálni fognak az árak.
A pandémia legsúlyosabb hónapjaiban, előtte pedig a 2008-as válság után járt olyan mélységekben a magyar lakáspiac, mint most. A megmaradt vevők erős alkupozícióban vannak.
A vevők a magas hitelkamatok, illetve az emelkedő energiaárak miatt bizonytalanok, ugyanakkor a vásárlások számának visszaesése a bérleti piacon generál keresletet, így az albérleti díjak növekedése is várható.
A lakbéreket nézve a negyedik, az ingatlanárakban az EU második legnagyobb áremelkedését mérte az Eurostat Magyarországon a 2010 és 2022 harmadik negyedéve közötti időszakban.
A kisebb fővárosi lakásokra még mindig nagy a kereslet.