Videó készítése prezentációkból
Ha powerpointos prezentációinkat szeretnénk videóként megosztani másokkal, akár DVD-re írva, akár online, mondjuk a Youtube-on, az alábbi program segítségével ezt egyszerűen és gyorsan megtehetjük.
Ha powerpointos prezentációinkat szeretnénk videóként megosztani másokkal, akár DVD-re írva, akár online, mondjuk a Youtube-on, az alábbi program segítségével ezt egyszerűen és gyorsan megtehetjük.
Ha kicsit több információra vágyunk, esetleg a következő napok időjárása is érdekel minket, nézzünk ki inkább egy virtuális ablakon…
Az okostelefonok terjedésével egyre több funkciót cipelhetünk magunkkal a zsebünkben, hogy aztán lenyűgözzük ismerőseinket: miket tudunk előállítani számítógép nélkül, pusztán egy mobiltelefonnal.
Egy nagyobb CD- és DVD-gyűjteményt átláthatóan kezelni nem kis feladat. Több lemezre lementett dokumentumaink, szoftvereink, zenéink és képeink között megtalálni, amit keresünk, a lemezek cserélgetésével túlzottan sokáig tartana.
Egy ingyenes alkalmazás segítségével szinte minden népszerű videó- és hangfájl-formátumot átalakíthatunk valamelyik másikra, ráadásul akár kezdők számára is kitűnő választás lehet.
A gleeBox egy ügyes kis plug-in, melyet a Firefoxhoz vagy a Chrome-hoz használhatunk, és ami lehetővé teszi, hogy kényelmesen tallózzuk a honlapok tartalmát, anélkül, hogy az egérért nyúlnánk.
Lehet, hogy a cím egy kicsit túlzás – tudunk élni nélkülük, csak nem akarunk. Mindenki számára van pár olyan alkalmazás, amit hosszú évek alatt sem cserélt másra, legfeljebb a verziószámokat követi.
Van, aki az Asztalt használja a napi munkában átmeneti tárolónak, mások viszont kineveznek egy mappát a több napig „elfekvő” anyagok tárolására, innen a felesleges dolgok aztán egyetlen mozdulattal megsemmisíthetők, például egy végleges törléssel.
Kinek lehet még beadni, hogy a válságban is van ingyenebéd? Ki hiszi el, hogy a legjobbak ingyen nyernek? Mi újat mondhat még Chris Anderson, a Wired főszerkesztője most megjelent – és a HVG Könyvek által magyarul is kiadott – könyvében az ingyenességről? Megkérdeztük, kire hogyan hatott az Ingyen! Íme, néhány jó gondolat és kiváló ötlet, INGYEN! Ma Kalecz-Simon András egyetemi tanársegéd (BCE Makroökonómia Tanszék) írását olvashatják a könyvről.
Kinek lehet még beadni, hogy a válságban is van ingyen ebéd? Ki hiszi el, hogy a legjobbak ingyen nyernek? Mi újat mondhat még Chris Anderson, a Wired főszerkesztője most megjelent – és a HVG Könyvek által magyarul is kiadott - könyvében az ingyenességről? Megkérdeztük, kire hogyan hatott az INGYEN! Íme, néhány jó gondolat és kiváló ötlet, INGYEN! Breitner Miklós (HVG kereskedemi igazgató) írása a könyvről.
Kinek lehet még beadni, hogy a válságban is van ingyen ebéd? Ki hiszi el, hogy a legjobbak ingyen nyernek? Mi újat mondhat még Chris Anderson, a Wired főszerkesztője most megjelent – és a HVG Könyvek által magyarul is kiadott - könyvében az ingyenességről? Megkérdeztük, kire hogyan hatott az INGYEN! Íme, néhány jó gondolat és kiváló ötlet, INGYEN! Sorozatunk második részében Bakó Barna egyetemi tanársegéd (BCE Mikroökonómia Tanszék) sorait olvashatják.
Kinek lehet még beadni, hogy a válságban is van ingyen ebéd? Ki hiszi el, hogy a legjobbak ingyen nyernek? Mi újat mondhat még Chris Anderson, a Wired főszerkesztője most megjelent – és a HVG Könyvek által magyarul is kiadott - könyvében az ingyenességről? Megkérdeztük, kire hogyan hatott az INGYEN! Íme, néhány jó gondolat és kiváló ötlet, INGYEN! Sorozatunk első részében Halász Géza karikaturista, egyetemi oktató sorait olvashatják.
A hosszú farok az internetes gazdaság alapműve, sokfelé idézett kötelező olvasmány. Valószínűleg az lesz az Ingyen! is - Bőgel György véleménye Chris Anderson új könyvéről.