szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy ingyenes alkalmazás segítségével szinte minden népszerű videó- és hangfájl-formátumot átalakíthatunk valamelyik másikra, ráadásul akár kezdők számára is kitűnő választás lehet.

Nem csak a videovágással vagy zenével foglalkozók botlanak bele úton-útfélen a videók és hangfájlok átalakításának gondjába.

A kezdő felhasználók is számtalanszor kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy egy letöltött hangfelvételt vagy megosztásra szánt családi videót kellene mások által is lejátszható formában tovább küldeni, vagy éppen a mobiltelefon számára „emészthetővé” tenni.

Korábban rengeteg erre a célra készült ingyenes és fizetős szoftvert mutattunk már minden platformra, amelyek akár több fájl egy lépésben történő átalakítását is megoldották, ám ezúttal az teljesen kezdőknek szolgálunk egy ügyes és ingyenes konvertálóval.

Hogyan lehet egy fájlt átalakítani buktatók nélkül? A techline.hu cikkéből kiderül.  

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Az öt legjobb Firefox-tuningoló trükk

A Firefoxról sok mindent el lehet mondani, jót is, rosszat is vegyesen. Egyet azonban mind a rajongók, mind az ellenzők kénytelenek elismerni: a Mozilla böngészőjénél nincs testre szabhatóbb a világon.

hvg.hu Tech

Hányszor kattint egy nap?

Ki tudja megmondani, pontosan hányat is kattintunk az egérrel naponta? Nos, bármily hihetetlen, van olyan program, amely éppen ezt méri: a WinOmeter.

hvg.hu Tech

Képernyővideók készítése ingyen

A BB FlashBack sokoldalú és jól használható képernyő-videózó szoftver Windowsra. A segítségével nemcsak a képernyőn zajló eseményeket, hanem a webkamera képét, a mikrofonba mondott narrációt és a rendszer hangjait is rögzíthetjük, majd az elkészült anyagot kényelmesen megvághatjuk és exportálhatjuk különféle formátumokba, vagy akár feltölthetjük rögtön a Youtube-ra is.

hvg.hu Tech

Emberi kar az érintőképernyő

A pittsburghi Carnegie Mellon University és a Microsoft Research Labs kutatói kifejlesztették a 'Skinput' névre keresztelt rendszert, amely az emberi bőrt használja érintőképernyőnek.