Az autóipar gyengélkedése miatt minimálisan visszaesett az ipari termelés
A termelés szintje már elérte a járvány előttit.
A termelés szintje már elérte a járvány előttit.
A pandémia utáni világméretű újrakezdés mindenütt rekordkeresletet jelent az acéliparnak. Olyannyira, hogy két nagy exportőr, Oroszország és Kína korlátozni kényszerül a kivitelt, hogy ne akadozzon az ellátás a hazai piacon – írja a Bloomberg.
Düböröghet a populizmus, ha a járványhelyzet és a gazdaság statisztikáit egymás mellé tesszük. Nagyon egyszerű lenne egymondatos válaszokat találni arra, hogy mi történt az elmúlt hónapokban, pedig kimondottan érdekes az összkép akkor is, ha részleteire bontjuk, mi okozza a váratlanul nagy gazdasági növekedést.
Visszatért az ipari termelés a járvány előtti utolsó hónap szintje fölé.
Vállalati hitelt és részleges újranyitást ígért a kormány; rossz számok érkeznek a gazdaság 2020 végi helyzetéről; egyre feszültebbek a vendéglátósok. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Közzétette a KSH a részletes adatokat, hogyan térhetett vissza a magyar ipar októberre már a járvány előtti szint fölé.
Októberre az ipar nem csak visszatért oda, ahol a válság előtt járt, hanem már meg is haladta azt.
Hogyan barátkoztatható össze a vállalati kultúra az ipar 4.0 által hozott változásokkal? Nem csak elvi kérdés ez, sok cég működőképessége és puszta léte múlik azon, megtalálják-e a jó választ.
Az egy évvel korábbihoz képest 0,2 százalékkal esett vissza a magyar ipar teljesítménye augusztusban, a februári termelésnek már a 96,3 százalékára visszatornázta magát a járvány második hullámának érkezése előtt.
Minden, amit tudni akart a Balatonról, de sosem merte megkérdezni. A lángostól Lőrincig, kistelepülésektől a betelepülésig, a Káli-medence kreatívjaitól a siófoki szabadstrandok népéig, mogorva őslakosoktól a digitális nomádokig. Miért kellene és hogyan lehetne a magyar tenger több, mint lángos-fröccs-strand háromszög és örök balatoni nyár. Vélemény.
A koronavírus gazdasági hatása júniusban is érezhető volt.