Nem engedték be az iskolába, megverte a portást
Egy dányi iskola bejáratánál történt az eset.
Egy dányi iskola bejáratánál történt az eset.
Ha nem is a legjobbak, de matekból és természettudományból is a jobbak között vannak a magyar gyerekek egy nemzetközi mérés most ismertetett adatai szerint. Mindez egész más képet mutat, mint a PISA-tesztek eredményei. De sajnos nem az orbáni iskola lett jobb, oktatási csoda sem volt. A mérés más.
Hétfőn olyan rendeletet bocsát ki a román tanügyminisztérium, amely szabályozni fogja, hogy az egyes korosztályok mennyi ideig foglalkozhatnak házi feladattal.
Ez a kihívás, nem a Mannequin Challenge vagy a száraz november: a diákok szavazatai alapján keresi Magyarország 50 legfinomabb menzás ételét az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet.
Idén is elindult az Online Demokrácia Activity (O:DA) nevű játék. Célja, hogy a diákok szűkebb és tágabb környezetükért felelősséget érző és vállaló felnőttekké váljanak. Pesthidegkúti gimisek vitatták meg például, hogy lehetne jobb oktatás Magyarországon.
Az „idő pénz”, „az alszom majd a sírban”, illetve a „csak túlóra árán juthatok előre, és kapom meg az év végi prémiumot” típusú mondatok mindannyiunk számára ismerősek. De tisztában vagyunk-e azzal, hogy korunk hazug mantrái hogyan teszik tönkre az egészségünket, sőt az egész életünket?
Laza hétvégéről vagy szünetről álmodott? Azt hitte, tévesen, hogy már tilos otthonra leckét adni? Mit tesz ilyenkor? Ráhagyja a gyerekre, vagy megcsinálja helyette? Jutalmaz, büntet? Beszél a tanárral? Módszerek, stratégiák, tanácsok.
Száztizenhat gyereket és tizenhárom felnőttet helyeztek biztonságba Dunavarsányban, mert egy csonkból szivárog a gáz az általános iskolában.
Egyértelmű tudományos álláspont híján a szülőkre van bízva, mennyire tiltják, hogyan segítik a gyerekek okostelefonos, táblagépes időtöltését.
Osztálytársai a jó nevű gimnáziumban furcsa fiúnak tartották, de nem féltek tőle: a legkülönösebb az volt benne, hogy sosem nézett az emberek szemébe. – Egy volt osztálytárs nyilatkozott a RTL Klub riporterének.
Legjobban a négyosztályos gimnáziumot szereti, de el tudná fogadni, ha az általános iskola és a középiskola egyaránt hat évfolyamos lenne. Hámori Veronikával, a Fazekas Gimnázium nemrég nyugdíjba vonult igazgatójával beszélgettünk az iskolaválasztási hajrá apropóján.
A gyerekeket éppen haza akarták engedni a bombázás miatt Idlíb tartomány egyik falusi iskolájából, amikor jött a légitámadás. Az UNICEF szerint könnyen lehet, hogy háborús bűncselekmény történt. Az orosz ENSZ-nagykövet annyit mondott, "remélem, nem mi voltunk".
Az elvek vak követése helyett jobb, ha időnként lehiggadunk, és újragondoljuk nevelési módszereinket.
A gimnazisták 1956-os forradalomról alkotott véleménye sokszor hárító, de ez kifejezetten egészséges reakciónak tűnik, ha belegondolunk abba, hogy milyen képet adtunk nekik a forradalomról mi, felnőttek.
Az új oktatási törvények 18-ról 16 éves korra csökkentették a tankötelezettség felső határát. Most kiderült az intézkedés hatása.
„Az iskola egy külön univerzum. Bemész, és az a világ” – véli Wéber Anikó, aki tanítói tapasztalatai alapján az iskolai bántalmazásokról írt megrázó könyvet. Az osztály vesztese a diákoknak éppúgy szól, mint a szülőknek, tanároknak. Interjú.
Az oktatási miniszter óraszámcsökkentést, az igazságügyi tárca vezetője pedig a válás könnyítését ígérte – a forradalom előtti napokat felidéző sorozatunkban ezúttal a kormány azon igyekezetét mutatjuk be, miként próbált megfelelni a közhangulatnak. Közben Szíriában kormányválság tört ki, amelynek hátterében a kelet-nyugati szembenállás volt sejthető.
A BBC veterán műsorvezetője, Dame Jenni Murray műsorában legutóbb sokak számára megütközést kiváló javaslattal állt elő: fölvetette, hogy a közös iskolai pornófilm nézésnek sokkal több érelme lenne, mint az unalmas és elavult felvilágosító óráknak.