64 millió ember adatai voltak veszélyben a McDonald's-nál, mert az volt a jelszó, hogy 123456
Ezért is fontos egy erős jelszó használata: banánhéjon csúszott el az amerikai McDonald’s rendszere, ami tálcán kínálta az állásra jelentkezők adatait.
Ezért is fontos egy erős jelszó használata: banánhéjon csúszott el az amerikai McDonald’s rendszere, ami tálcán kínálta az állásra jelentkezők adatait.
Telefonjaink jelszavai a PIN-kódok, és ezek is feltörhetők. Hogy ezt mennyire könnyen tehetik meg azok, akik hozzáférnek az eszközünkhöz, az rajtunk is múlik. Vannak ugyanis olyan PIN-kódok, amelyeket érdemes elkerülni.
Sebezhetőségek mellett jelszavakból is több van a világon, mint amennyi kellene. A kis- és közepes vállalkozásokat és ügyfeleiket is érintő támadások ellen vannak működő receptek. Nem technológiai nyűgként, hanem megtérülő üzletként érdemes rájuk gondolni.
Természetesen nem jelszavak feltörésére szánja az Nvidia az RTX 5090 videokártyát. A legújabb mérésekből azonban kiderül, hogy az áramkör nem csupán a játékok és a mesterséges intelligencia esetén jeleskedik. Ezek a vizsgálatok egyébként arra is rámutatnak, miért érdemes kombinált (kis- és nagybetűk, számok) jelszavakat használni.
Ügyes módszerrel ragaszkodik a telefonhoz egy androidos kémprogram, ha a felhasználó szeretné eltávolítani. A jó hír, hogy van egy módszer, amivel mégis törölheti.
Bár vannak olyan alkalmazások, amelyek megnyitásához jelszó szükséges, ezt a fejlesztő állítja be. Az alábbiakban megmutatjuk, hogy miként rejthet jelszó (vagy arcfelismerés) mögé olyan appokat is az iPhone-ján, amelyek egyébként bárki számára hozzáférhetők lennének.
John F. Kennedy 1962-ben rendelte el, hogy biztonsági kódot kell alkalmazni a nukleáris rakéták indításához. A parancsot azonban elszabotálták az amerikai légierő emberei.
Számos dolgot megkönnyíthet, ha legalább egy családtagja tudja a jelszavát valamennyi fiókjához – a japán fogyasztóvédelem már egyenesen erre buzdítja a lakosságot.
Aktívan használják kiberbűnözők azt a megoldást, amely során a felhasználó csak akkor tud kilépni a Chrome böngésző egy speciális módjából, ha beírja a Google-fiókhoz tartozó jelszavát. Szerencsére több módon is lehet védekezni az adatlopás ellen.
A kiberbűnözők egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a mobilokat célzó támadásokra, mióta az eszközök jelentősége óriásira nőtt a mindennapjainkban. Ennek következtében kisebb aknamezőn találhatjuk magunkat, amikor internetre csatlakozunk, de pár alapszabály betartásával és jó szokásokkal a kockázatok jelentősen csökkenthetők.
Az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet szakemberei szerint az összetett és hosszú jelszavak használatának nagyobb a kockázata, mint amennyi előnyt ad a felhasználóknak.
RockYou2024 néven jelent meg az az adatbázis a hackerfórumokon, amiben egyszerű szövegként tárolták el a jelszavakat.
Új és fölöttébb hasznos funkcióval bővíti szolgáltatásait a világ egyik legismertebb és legkedveltebb jelszókezelője, a 1Password. Különösen a feledékenyebb felhasználóknak fog jól jönni az újdonság.
Nagyon veszélyes adatszivárgásra derült fény: százmilliós nagyságrendben kerülhettek illetéktelen kezekbe olyan adatok, melyekkel könnyedén be tudnak lépni a rosszindulatú felek számos szolgáltatsba.
Rengeteg felhasználói fiókot tudtak feltörni egy kiberbűnbanda tagjai Ukrajnában, ám a hatóságok lecsaptak rájuk, és mivel az országban egy ideje minden arról szól, vizsgálják az esetleges orosz kötődést is.
Jelentős biztonsági funkciót, valamint több apró újítást hoz az iOS 17.3, de egy súlyos biztonsági rést is befoltoz.
Óriási adatbázis kering hónapok óta a neten, benne csaknem 71 millió e-mail-címmel, valamint sok más hitelesítési adattal. Mutatjuk, hogyan ellenőrizheti, ön is érintett-e.
Hitelesítő sütiket lop, és azokkal visszaélve automatikusan tud belépni a Google-fiókunkba egy kártevő, melyet már hat rosszindulatú csoport is aktívan kihasználhat.
Mindenkitől megköveteli egy új, erősebb mesterjelszó használatát a LastPass jelszómenedzser, mellyel az egyre erősödő támadási technikák ellen szeretnének védekezni.
A Google Chrome jelez, ha kiszivárgott a jelszavunk, vagy más probléma ütné fel a fejét, ami veszélyezteti az adatainkat.