Sokat fizet a HP azért, ha valaki megtámadja valamelyik nyomtatóját
Akár tízezer dollárt (közel hárommillió forintnak megfelelő összeget) is kaphat az, aki komoly biztonsági rést talál a HP valamelyik, hálózati használatra is alkalmas nyomtatóján.
Akár tízezer dollárt (közel hárommillió forintnak megfelelő összeget) is kaphat az, aki komoly biztonsági rést talál a HP valamelyik, hálózati használatra is alkalmas nyomtatóján.
Rendszeresen sportol? Vitaminokat szed? Egészségesen étkezik? Szűrővizsgálatokra is jár? Jól teszi, hiszen az egészség mindennél fontosabb. Családja digitális életére, virtuális személyisége, környezete és vagyona biztonságára is ilyen aktívan ügyel? A többség egyelőre nem, ezért összegyűjtöttünk néhány fontos tudnivalót a kiberbiztonsággal és -bűnözéssel kapcsolatban.
Miközben a vállalatok, intézmények nagy erőkkel arra törekszenek, hogy működésüket minél inkább automatizálják, illetve adataikat elektronikus úton kezeljék, komoly kiberbiztonsági lépéseket is tenniük kell. Napjaink aranya ugyanis az adat, ezért a kiberbiztonsági szakemberek és a hackerek állandó versenyfutásban vannak.
Egyre gyakoribbak a fájlmentes, kizárólag a számítógép memóriájában működő kártevők – hívja fel a figyelmet a G Data. A kiberbiztonsági cég szerint az ilyen támadások azért veszélyesek, mert nincs olyan fájl, amelyet a víruslaboratóriumokban elemezni lehetne, és amelynek az ujjlenyomatát a hagyományos víruskereső technológiák felismernék.
Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, melyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. Idén júniusban a következő 10 károkozó terjedt a legnagyobb számban.
A Kaspersky Lab tanulmánya azt találta, hogy az adatlopásokról szóló híradások és több online fiók párhuzamos kezelésének nyomása fokozza a stresszt Európa népességében.
A McAfee kiberbiztonsági szakemberei nemrég szúrták ki, hogy a sötét weben szinte fillérekért lehet hozzájutni egy nagy repülőtér biztonsági kódjaihoz.
Az emberek fele nem védi le jelszóval a mobilkészülékét, ezért az internetes zsebtolvajok egyre nagyobb hasznot húzhatnak az ilyen jellegű digitális lopásokból – erre hívja fel a felhasználók figyelmét a Kaskpersky Lab.
Statisztikák szerint évről évre emelkedik a felhasználókat, online vásárlókat célzó adathalász-támadások száma. A kibervédelemmel foglalkozó Quadron közleményében felidézi: tavaly a legtöbb eset június–július között, a nyári szezon közepén történt, ebben az időszakban a felhasználók átlagosan minden harmincadik elektronikus levele adathalász e-mail volt.
Éveken át dolgoztak a szakemberek a WPA3 nevű protokollon, ami 15 év után végre leválthatja az eddig használt – és egyre kevésbé biztonságos – WPA2-t.
A Kaspersky Lab a legfiatalabb internetes viselkedését kutatta. Az eredményeket összegző riport szerint a gyerekek által keresett videók 17 százaléka felnőtt tartalom volt.
A 2017-es nagy zsarolóvírus-hullám miatti félelmet, valamint a tájékozatlanságot akarja kihasználni az az adathalász e-mail, ami a napokban kezdett el terjedni.
Az Oracle nyilvánosan elérhetővé tette Internet Intelligence Map nevű szolgáltatását, amelynek segítségével a felhasználók egyszerű, grafikus módon követhetik az internet állapotát és betekintést nyerhetnek olyan események hatásába, mint a természeti katasztrófák vagy az államilag elrendelt beavatkozások.
Adatlopás, online fizetési csalás, hackertámadás vagy éppen internetes zaklatás esetén jogi támogatást, valamint egyes esetekben biztosítási kártérítést is kínáló új biztosítást vezetett be a Generali.
A Kaspersky Lab kiberbiztonsági szakértői szerint az okosórák valódi kémeszközként működhetnek.
A Flash Player nevű segédprogram rengeteg számítógépen ott van, sokszor olyanokén is, akik nem is tudnak róla. Egy elég fontos frissítés érkezett hozzá.
Természetüknél fogva titkos amerikai hadi technológiai megoldásokról szereztek meg adatot kínai hackerek.
A korábbi néhány típusnál jóval többfajta routernél találták meg azt a sebezhetőséget, melyet kihasználva vírussal fertőztek meg világszerte több százezer eszközt. Egyenesen a felhasználóra vadásznak.
A Microsoft Office sérülékenységeit kihasználó szoftverek vezetik az idei év első három hónapjában észlelt kiberincidenseinek listáját – egy év alatt megnégyszereződött a rosszindulatú Microsoft Office dokumentumokkal megtámadott felhasználók száma. Elkészült a Kaspersky Lab legfrissebb, 2018. első negyedévére vonatkozó biztonsági jelentése, amely szerint még mindig az emberi hanyagság a legveszélyesebb csapda.
Több mint 61 millió jelszót vizsgáltak meg amerikai kutatók, hogy kiderüljön, mennyire biztonságosak a felhasználói fiókok. Az eredmény több mint elszomorító.