Tibeti önégetés a kommunista elnyomás ellen
Ez már idén a második eset. Az önégetéssel a tibetiek az 1951 óta tartó kínai megszállás ellen tiltakoznak.
Ez már idén a második eset. Az önégetéssel a tibetiek az 1951 óta tartó kínai megszállás ellen tiltakoznak.
Az elmúlt egy évben Franciaország 40 ezer tonna cukrot adott el Kubának.
Kitört a kommunistázó adok-kapok Kovács Zoltán kormányszóvivő és Heller Ágnes filozófus között. Az egész azzal kezdődött, hogy Heller szerint Orbán zsarnok.
A Frida Kahlo-kiállítást is megtalálta magának a Magyar Idők, ez már a Reutersnek is sok volt.
Gulág-emlékművet avattak a III. kerületben, a miniszterelnök pedig avatóbeszédet mondott. De többnyire a brüsszeli bürokraták ellen beszélt.
Európa egyik legjelentősebb közéleti hetilapja szerint a lengyelországi Jog és Igazságosság (PiS) pártot vezető Kaczynskihez hasonlóan Orbán is a kozervatív nacionalizmusra építette fel rendszerét, ám gyakorlati politikája inkább megvetett elődeinek módszerére emlékeztet.
Kínában ismét az uralkodó párt forradalmi jellegét hangsúlyozzák – mondta a HVG hetilapnak Hszü Cseng-kang közgazdász, aki szerint visszaállhat az egyszemélyi vezetés.
A közhiedelem szerint a kommunisták Magyarországon üldözték a karácsonyt, és ezért "fenyőünnepesítették" azt. De ez nem igaz. Nem üldözték a karácsonyt. Csak a Jézuskát igyekeztek kiüldözni belőle.
Miért kell állandóan leválasztani a csúnya gyakorlatot a szép elméletről? Mert esetleg rájönnénk, hogy az elmélet mégsem olyan szép, sőt?
A Sopronban letartóztatott szélsőjobboldali Horst Mahler egykor a Vörös Hadsereg Frakció tagja volt. A Németországnak a minap kiadott ügyvédhez hasonlóan a két világháború között számtalan szélsőbaloldali politikus állt át a fasizmus oldalára.