Szuperlátást ad az embernek az új kínai kontaktlencse
Kínai mérnökök speciális nanorészecskével ellátott lágy kontanktlencsét készítettek, ami úgy teszi láthatóvá az infravörös fényt, hogy külső áramforrás sem kell hozzá.
Kínai mérnökök speciális nanorészecskével ellátott lágy kontanktlencsét készítettek, ami úgy teszi láthatóvá az infravörös fényt, hogy külső áramforrás sem kell hozzá.
A szemcseppek gyógyszert juttatnak a szembe, azonban a használatuk kissé macerás, és a cseppek pontos célba juttatása sem egyszerű. Kanadai kutatók innovatív megoldása egy kontaktlencsére hárítaná a gyógyszeradagolás folyamatát.
Szinte hihetetlen, milyen vékony az a telep, amelyet akár könnyekkel is tölteni lehet, és kontaktlencsébe szánják.
A glaukóma (zöldhályog) egy veszélyes szembetegség, a vakság egyik vezető előidézője a világon. Globálisan a 40 év felettiek két százalékát érint. Kezdetben a mögötte álló szemnyomás-növekedés nem okoz panaszokat, de ha ezt már akkoriban észlelik és kezelik, megakadályozható a látásvesztés. Ezért nagy jelentőségű kínai kutatók okos kontaktlencséje, amely figyelmeztet a szemnyomás-változásra, és ezzel közvetve a zöldhályogra.
Megtévesztőnek tűnik az online és bolti ár között kihangsúlyozott különbség az eOptika Kft. honlapján a Gazdasági Versenyhivatal szerint, ezért eljárást indítottak a hazai kontaktlencse- és szemüveg-kiskereskedelem meghatározó vállalkozásával szemben.
Az idős nő saját bevallása szerint közel egy hónapig egyszerűen elfelejtette kivenni az egymás után betett lencséket.
Kínai tudósok olyan okos kontaktlencsét fejlesztettek ki, amely automatikusan adagolja a gyógyszert a vakságot okozó szembetegség, a glaukóma, azaz a zöld hályog kezelésére.
A fitneszeszközök világa ma elsősorban órákra és karkötőkre korlátozódik. A Mojo Vision viszont a szemünkben is elhelyezne valamit.
Október 27-én van Otto Wichterle születésének 108. évfordulója. Világszerte legalább 140 millió embernek van oka az ünneplésre.
Van még hova fejleszteni a Mojo Vision kontaktlencséjét, de most már van is kivel: a kaliforniai startup a minap megállapodást kötött a legnagyobb és legrégebbi japán lencsegyártó Meniconnal.
A vulkáni hamu kis híján tönkretette a látását a Ríviai Geraltot alakító színésznek.
A Mojo Vision olyan kontaktlencsét fejlesztett, amellyel viselője egy sor szuperképességhez jut. A találmány a kiterjesztett valóságot használja.
Hajlíthatók okostelefon, repülő mesterséges intelligencia, az embert a megszólalásig utánozni képes mesterséges intelligencia. Csupán néhány dolog, amit a 2018-as év hozott nekünk. Az év végéhez közeledve most összeszedtük nyolc bejelentést, ami valamiért fontos volt az elmúlt egy évben.
A nagyjából 150 éve létező optometria második félidejét asszisztálta végig a Pilvax közben dolgozó Feszl család. Tanúi voltak a régi technikák eltűnésének, úttörők az új eszközök alkalmazásában, de egyvalami nem változott: sokan nem is tudjuk, hogy csak a felét látjuk a világnak.
Nézni és látni is fontos, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy foglalkozzunk a szemünkkel. Opcióból van több is: szemüveg, kontaktlencse, esetleg lézeres szemműtét. De min múlik, hogy kinek melyik megoldás lesz az ideális?
Egy brit nő azért fordult orvoshoz, mert fájt a szemhéja, de kiderült, hogy egy 28 éve eltűnt kontaktlencséje okozott cisztát.
Eddig csak szemüvegeknél lehetett alkalmazni a technológiát, hogy a lencsét ért bizonyos fénymennyiség után az besötétedjen, de egy új áttörésnek hála mindez most már a kontaktlencséknél is működik. Az első ilyen darabok rövidesen piacra is kerülhetnek.