A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Október 27-én van Otto Wichterle születésének 108. évfordulója. Világszerte legalább 140 millió embernek van oka az ünneplésre.
A modern kontaktlencse feltalálója, Otto Wichterle élete és munkássága előtt tiszteleg ma a kereső főoldalán látható ünnepi grafikával a Google.
A cseh kémikus az akkor az Osztrák-Magyar Monarchiához tartozó Prostějov városában született, 1913-ban. Már fiatalkorában élénken érdeklődött a tudományok iránt; 1936-ban már szerves kémiából doktorált a prágai műegyetemen. Ugyanott tanított és kutatott az ötvenes években, amikor felfedezte a kontaktlencse alapjait jelentő átlátszó gélt.
Politikai okok miatt a prágai műegyetemről ugyan távoznia kellett, de azért otthon folytatta a hidrogéllel kapcsolatot kutatásait. Otto Wichterle, aki maga is szemüveges volt, az első lágy kontaktlencsét egy maga által barkácsolt szerkezettel készítette el. A többi pedig már valóban – velünk élő – történelem, mely előtt tiszteleg ma a szokás szerint a Google feliratot kiadó különleges grafikájával főoldalán a kereső.
Az 1990-ben a Csehszlovák Tudományos Akadémia elnökének választották, majd az 1993-ban alapított Cseh Tudományos Akadémiatiszteletbeli elnöke lett. A kontaktlencse feltalálójaként ismert Otto Wichterle „intelligens” bioanyagokat is alkotott, melyeket kötőszövetek helyreállításához használnak. Munkásságával hozzájárult a gyógyszeradagolás modernizálásához is.
Otto Wichterle 1998. augusztus 18-án halt meg.
Ha máskor is értesülni szeretne a Google logóinak történetéről, kövesse a HVG Tech rovatának tudományos kérdésekkel is foglalkozó Facebook-oldalát.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
Témák és vélemények a világlapokból.