Gréczy Zsoltot, a Demokratikus Koalíció szóvivőjét Kövér László házelnök kitiltotta a Parlamentből és a Képviselői Irodaházból is, mert a házszabály ellenére sajtótájékoztatót tartott a sajtóteremben.
Elvi okokból nem vett részt a vasárnapi zárva tartás visszavonásáról szóló szavazáson Kövér László. Mint mondta, nem tudja elfogadni azokat az érveket, hogy a nők szerint a zárva tartás a családok életét nehezíti. Miért nem azoknak a kényelmi szempontjaira gondolunk, akik vasárnaponként a mi kényelmünk miatt kell, hogy "helyt álljanak" a kasszáknál vagy a pult mögött? "Ennyi szolidaritás egy társadalomban elvárható" – mondta a házelnök.
"Kérdeztem önt? Kérdeztem önt?" – szólt indulatosan Kövér László házelnök a parlamenti jegyzőhöz, aki bátortalanul arra célzott, hogy fideszes képviselők is rendetlenkednek az ülésteremben. Pedig Kövér az MSZP-frakció tagjait nevelte épp.
Tévesnek bizonyultak azok a prognózisok, hogy az Orbán-érára jellemző kezdeti, „forradalmi” jogalkotást idővel felváltja valamifajta konszolidációs időszak. Öt éve - a második Orbán-kormány első teljes évében - átlagosan 2 óra 12 percet bíbelődött egy-egy javaslat tárgyalásával a parlament. Ez az idő tavaly egy órával csökkent.
A „rendbontó ellenzék” a kedvenc céltáblája Kövér László házelnöknek, aki időként kiszólásokkal fegyelmezi a képviselőtársait a parlamentben. Az államfői posztra is esélyes politikus karcos mondataiból válogattunk, hogy szavazzon: önnek melyik jön be leginkább?
Párttársai egy része felfelé buktatná Kövér Lászlót. A háttérharc megindult, mindenki Orbán Viktorra figyel, hogy mi lesz a karcos modorú házelnök jövője. Úgy tudjuk, Áder távozása szinte száz százalékra vehető: ő nem szeretné folytatni. Igazi unikum a Fideszben a házelnök, akit sokan messziről kerülnek a pártban, és aki a vita hevében akár Orbánt is „úgy veszi elő, mint apa a hülyegyerekét".
Miközben a külföldi migránsok befogadásáról vitázunk, sok teendőnk van még magyar polgártársaink befogadása és elfogadása kapcsán, a magyar társadalomban meg kellene tanulnunk jobban elfogadni egymás fizikai, szellemi vagy éppen politikai különbözőségeit – ezt mondta Kövér László házelnök a Befogadó magyar település díjak átadásán a Parlamentben.
A feltörekvő fideszes vezetők egy része felfelé buktatná Kövér László házelnököt, hogy így távolítsák el a pártirányításból – áll a HVG csütörtöki címlapsztorijában.
Miközben a kormányzat éppen a hívásainkat lehallgathatatlanná tévő alkalmazások betiltásán dolgozik, az Országgyűlés elnöke odavan az innovatív magyar megoldásért.
Az alkotmánybíróként tevékenykedő, egykor Orbán Viktor mentorának tartott Stump István egy esszében emlékezik meg a Fidesz tagjainak távolabbi és közelebbi múltjáról, óvatos kritikákat megfogalmazva.
A parlamenti elnök pár napja még azt mondta, ez bizony közpénz, most pedig aláírta azt a jogszabályt, ami szerint meg nem tartozik a közre, hogy mi lesz ezeknek a pénzeknek a sorsa. Áder János államfőnek öt napja van, hogy eldöntse, az AB-hez fordul-e vagy aláírja a törvényt.
A bíróságok előtt eddig nem volt kérdés: a jegybank alapítványaiba pumpált pénz is közpénz, amivel el kell(ene) számolni. Épp ezért fogadtatta el a kormányzat egyéni képviselői indítványra rapid módon azt a törvényt, amely szerinte visszamenőleg is megteremti a jogalapját annak, hogy titokban tarthassák, mi történik ezzel a 260 milliárd forinttal. A kormánypárt sem biztos abban, hogy az új törvény nem sérti az Alaptörvényt, de amíg ez kiderül, a jegybank az alapítványaival együtt szabadon titkolózhat. Hacsak nem lép Áder János államfő.
Bár az Országgyűlés Hivatala szerint a házelnök az ötnapos határidőn belül aláírja az MNB-alapítványok pénzügyeinek eltitkolhatóságáról szóló törvényt, feltűnő, hogy Kövér napokkal késlelteti azt a folyamatot, hogy a közpénzek átlényegülhessenek magánvagyonná. Különösen, hogy a törvényt hipersebességgel fogadtatták el a parlamenttel, és Kövér Lászlónak is volt különvéleménye az abban foglalt elvekről.
A házelnök a magyar-bajor fórumon azt mondta, a bevándorlás és a "bevándoroltatás" már az Európa ellen irányuló fizikai agresszió előjele. De ennél cifrábbakat is mondott, például hogy az európai emberi nemi identitása is szellemi támadás célkeresztjében áll manapság. A szerinte mesterséges európai identitást a volt jugoszláv és szovjet identitáshoz hasonlította.
Beugrik, mi alkotta meg a "közpénz-alapítvány-pénz" elméletet? Tudja, mit nyit a Várban az MNB alapítványa? És hogy mennyi bankfiók kell egy országos hálózathoz, ha valaki rokona a jegybankelnöknek? No meg a herceghalmi puccskísérlet - az hogy bukott el? Próbálja ki, mit tud felidézni az elmúlt hét hírdömpingjéből, töltse ki a hvg.hu heti hírtesztjét!
Kövér László egy interjúban azt mondta, szerinte igenis közpénz, amit az MNB-alapítványok kezelnek. Azt is mondta, az oktatásban ki kell iktatni a fékeket, és hogy ő személy szerint támogatná a kötelező sorkatonai szolgálat újrabevezetését, de ma nem olyan a helyzet, hogy ezt fel lehessen vetni.
Az mfor.hu átbogarászta a Szerencsejáték Zrt. által kötött "közérdekű támogatási" szerződéseket, az utolsó vizsgált negyedévben 1,1 milliárd forintot utalt ki partnereinek ilyen formában az állami vállalat. A támogatottak között található a miniszterelnök egyik kedvencének számító Puskás Akadémia székelyföldi partnerklubja, amit más forrásokból is támogatott már a kormány. L. Simon László érdekköre sem járt rosszul.
„Más országban az ilyen mondatok bűncselekménynek számítanak” – egyebek mellett ezt írta facebookos bejegyzésében Kövér László salgótarjáni nyilatkozatáról Dömsödi Gábor volt televíziós műsorvezető, aki most a Nógrád megyei Pásztó polgármestere. Szerinte a házelnök „legközelebb számoljon legalább 1990-ig, mielőtt kinyitja a száját”.
A politikai erők állandóan változtatják a véleményüket, nem is érdemes követni – állítja Bereményi Géza, aki szerint a kommunizmus legfőbb bűnei közé tartozik, hogy az önmagánál is butább ideológiát kitermelte: az antikommunizmust. Úgy véli, kifejezetten ártalmas a Cseh Tamásról elnevezett program. Mint mondja, „akkor még” jó színésznek gondolta Eperjes Károlyt, amikor együtt dolgoztak.