Hajlandó a fegyverletételre a kurd lázadók 25 éve bebörtönzött vezére
A Kudisztáni Munkáspárt négy évtizede küzd a függetlenségért.
A Kudisztáni Munkáspárt négy évtizede küzd a függetlenségért.
A szíriai diktátor Maszúd Peszeskján iráni elnökkel beszélgetett telefonon.
A férfit korábban ugyan elítélték Törökországban, de letöltötte a büntetését, majd Svédországba ment. Tavaly nyáron újra őrizetbe vették, viszont állítja: nyílt kurdbarátsága miatt adják ki.
Jóval több börtönnaplónál Behrouz Boochani Nincs barátunk, csak a hegyek című könyve. A minap a budapesti Margó Fesztiválon járt iráni kurd költő története pontosan követi a kisebbségi kurdok körében ismert mondást: „Az ellenállás maga az élet.”
A tüntetők köveket dobáltak, a rendőrség könnygázzal válaszolt.
Lassan egy éve nincs kormány Bagdadban. Moktada al-Szadr vallási-politikai vezető úgy keveri a lapokat, hogy ő legyen a megmentő.
Kurd, magyar, EU-s és ferencvárosi zászló a polgármesteri hivatal homlokzatán.
Rendőrök és civilek is megsérültek Hernében.
Két civil meghalt, további ketten megsérültek.
A kurdok és 2011 óta létrehozott autonóm területeik nem fogadják el a szír kormányerők ajánlatát, hogy utóbbiak visszavegyék az eredetileg egységes szír ellenőrzés alatt álló területeket.
Május 22-én tűnt el a 14 éves Susanna. A gyilkossággal gyanúsított 20 éves fiatalember menedékkérő volt Németországban, de június elején a családjával Irakba ment, és akkor még nem volt gyanúsított. A hírek szerint egy 13 éves menekült segített a hatóságoknak elkapni a fiatal férfit.
A focista számított rá, hogy nézetei miatt rátámadnak majd, de azt nem gondolta, hogy ez Németországban történik meg.
A kurd származású politikus Szaddám Huszein esküdt ellensége volt. Az iraki diktátor megbuktatása után két évvel választották Irak elnökévé.
Mintegy 30 ezer kurd tüntetett szombaton Frankfurtban a török kormány politikája és az áprilisi népszavazás ellen. Korábban hasonló tüntetések során összetűzések voltak, de ezúttal békésen lezajlott a demonstráció.
A családját Szíriában kiirtották, mégis eljutott egy kurd vak lány Magyarországra. Svédországi rokonához tart, és pár napja nyoma veszett, ezért egyre többen fognak össze, hogy megtalálják. A magyar állam akkor sem tett semmit a speciális igényű menedékkérőkért, amikor alig érkeztek ide, most meg pláne nem.
A bíróság megsemmisítette a húsz éve Magyarországon élő kurd családanya kiutasítására vonakozó határozatot. Korábban a családfő esetében is hasonló döntést hoztak, így a háűromgyerekes család egyelőre Magyarországon maradhat.