Magyar Nemzet: Fél gőzzel üzemel több kórház
Előfordulhat, hogy bár félig üres egy osztály, a páciensnek mégis várnia kell a felvételre, mert nincs pénz a kezelésére.
Előfordulhat, hogy bár félig üres egy osztály, a páciensnek mégis várnia kell a felvételre, mert nincs pénz a kezelésére.
A Figyelő legújabb számában azt írja, hogy a következő kormány tervezett intézkedései között a rezsicsökkentés és a nonprofit közszolgáltató létrehozása mellett az egészségügyet és az oktatást érintő tervek is szerepelnek.
A véksőkig kitartanak a kórházak beszállítói, egyrészt, mert szerződéses kötelezettségük a teljesítés, másrészt pedig még a brutális tartozások ellenére is jobb, mintha kiesnének a beszállítói körből. A helyzet azonban súlyos, a kórházak nagyon nem fizetnek.
Közös portfólióval állna elő nyolc magyar társaság, hogy a kórházi-rendelőintézeti, informatikai jellegű tendereken együtt induljanak. A multikkal reményeik szerint versenyképes ajánlat nyárra áll össze.
Jóval drágábban juthat hozzá a zalai kórház jövő hét hétfőre azokhoz a kemoterápiás készítményekhez, amelyekből kifogyott. A hasonló problémák esetén megoldás lehetne az, ha nagyobb készleteket tárol egy kórház, de erre nincs pénz. Egyes szakértők viszont azt állítják, hogy ez egyáltalán nem finanszírozási kérdés.
Csak pénzért látják el a budapesti Szent Imre Kórházban azokat a betegeket, akik területileg máshová tartoznak – tudta meg az RTL Klub. A kórház szerint azért döntöttek így, mert kevés a finanszírozási keretük és sok a beteg. A kórházszövetség elnöke szerint a napokban több kórházban is hasonló korlátozást vezetnek majd be, mert elfogyott az éves keretük.
Listát készített a főváros azokról a kórházi ingatlanokról, amelyeket nem adna át a budapesti kórházak államosításakor. A listán szereplő ingatlanok között akad üdülő, sőt egy anyatejgyűjtő intézmény is. Kérdés, a főváros képes lesz-e hasznosítani vagy értékesíteni a tulajdonában maradó épületeket.
A Népszabadság információi szerint az egészségügyiért felelős államtitkár a Fidesz-frakció zárt ülésén azt mondta: nem zárnak be kórházakat itthon, de feladataikat újraoszthatják, és valamennyi változásról "aprólékosan egyeztetnek" majd az intézményekkel.
Alapvető átalakítások küszöbén áll a magyar egészségügy - derült ki a Napi Gazdaság szerint Szócska Miklós különböző konferenciákon tartott előadásaiból. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkárságának vezetője arról beszélt, hogy rövidesen a parlament elé kerülhet az a salátatörvény, amelynek célja, hogy megteremtse a szektor átrendezésének feltételeit.
Feltűnően sok a visszaeső az eladósodott kórházak között. A pénzügyi rendbetételt azonban most sem lehet sokáig halogatni, különben a kórházak lemaradnak az uniós pénzekről.
Jövő kedden, az egészségügyért felelős államtitkárság és az öt érintett szakmai szervezet egyeztetését követően hozzák nyilvánosságra hivatalosan a kórházak adósságállományát − közölte Szócska Miklós csütörtökön az MTI-vel. Az államtitkár megerősítette, az intézmények lejárt tartozása összesen megközelítőleg 37 milliárd forintot tesz ki.
A kórházak adósságállományáról nemsokára pontos képünk lehet, ahogy arról is, mennyi pénzre lenne szüksége a szakmának. Ugyanakkor az is egyértelműnek tűnik, hogy többletforrás nincs.
Megkapták a gyógyintézmények a kormányzattal kötött megállapodás szerint járó többletforrás első részét - erősítette meg Székely Tamás egészségügyi miniszter a Világgazdaságnak.
Heteken keresztül gyúrta egymást az egészségügyi miniszter, a pénzügyminiszter és a finanszírozhatatlanná váló kórházak képviselői annak érdekében, hogy az év hátralévő részében is megkapják a fennmaradáshoz szükséges forrásokat. De hogyan fest a kórházak pénztelensége alulnézetből? Hogyan érzik a betegek saját bőrükön, hogy a kórház minél olcsóbban próbál túlesni rajtuk? És nem lehet, hogy ezen a leszavazott kórházreform segített volna? Hogy mit gondolnak erről az emberek, az videóinkból kiderül. Nézzék meg!
Megszületett a megállapodás-tervezet a kórházak szakmai szervezetei és a kormányzat között a keddi tárgyaláson. A megbeszélésen Oszkó Péter is részt vett.
Kedden ismét tárgyal a kórházi szakmai szervezetek vezetőivel a gyógyintézeteknek juttatandó pluszforrásokról az egészségügyi minisztérium vezetése; a megbeszélésen várhatóan részt vesz Oszkó Péter pénzügyminiszter is.
Balogh Ibolya, 2006 óta a a Fidesz többségű Fejér Megyei Önkormányzat elnöke, az országos napilapokban szólította fel Bajnai Gordont, a kormány valjon színt, és mondja meg, miért nem hajlandó jóváhagyni a székesfeférvári Szent György kórház 11 milliárdos EU-s kórházfejlesztési pályázatát, miközben a sukorói kaszinóváros ügyében villámgyors döntések születnek. Az önkormányzat panaszt nyújtott be az EU Csalás Elleni Hivatalánál.
Négymilliárd forintot követel az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól (OEP) a Hajdú-Bihar megyei Kenézy Gyula kórház arra hivatkozva, hogy a Legfelsőbb Bíróság jogerősen törvénysértőnek mondta ki a 2007-es ágyszámleépítésről szóló miniszteri határozatot - jelentette be Rácz Róbert, a megyei közgyűlés fideszes elnöke és Pesti Imre fideszes országgyűlés képviselő.