50 millió éves baktériumokat eresztettek az akkumulátorra, ez mindent újraírhat
Egy brit startup cég olyan megoldást alkalmazna az akkumulátorok újrahasznosítására, amely nemcsak karbonsemleges, de karbonnegatív is lehet.
Egy brit startup cég olyan megoldást alkalmazna az akkumulátorok újrahasznosítására, amely nemcsak karbonsemleges, de karbonnegatív is lehet.
A szemtanúk elmondása szerint recsegő hangot hallottak, mintha egy elektronikus eszköz égett volna.
Tűzoltók fékezték meg a lángokat annál az oklahomai háznál, ahol egy sérült akkumulátor okozott bajt. És egy kutya.
A három éve alapított texasi székhelyű akkumulátorfejlesztő Group1 bemutatta a világ első kálium-ion akkumulátorát egy 18650-es hengeres akkumulátorcella formájában. Az innováció megoldja a lítium-ion akkumulátorok számos problémáját.
A lítium-ion akkumulátorok gyártásához örök vegyi anyagokra is szükség van, ami daganatos megbetegedésekhez és más egészségügyi problémákhoz vezethet. Kiderült, sok van belőle a gyárak környékén, de azoktól jóval távolabb is szennyez.
Manapság már nem kérdés, aki az akkumulátorgyártást uralja, az diktál az autógyártásban is.
A xantángumi az élelmiszeriparban és a kozmetikában is fontos szerepet tölt be. Koreai kutatók viszont egy egész más területen szeretnék a legjobbat kihozni belőle: az akkumulátorelektródákat tennék tartósabbá vele.
Nem mindenki válik meg okostelefonjától csak azért, mert beruházott egy újabb modellre. Azonban nem mindegy, hogy milyen bánásmódot kap ez a régebbi telefon.
Lényegében semmibe sem kerülne, ha a gyártók lecserélnék a jelenleg használatos polietlién-tereftalátból készült ragasztóanyagot egy másikra az akkumulátorban. A felhasználók megköszönnék az eredményt: egy kutatócsoport szerint az olcsó módszerrel érezhetően növelhető a készülékek üzemideje.
A japán gyártó az elkövetkezendő években számos új elektromos autót kíván piacra dobni.
Megérkezett az EV9 formavilágával támadó és az EV6 alá pozicionált EV5.
Mára mindannyian hozzászoktunk, hogy pár kattintással megrendeljük online a nagybevásárlást, házhoz hozatjuk az online kosarunkba helyezett ruháinkat, kedvenc cipőinket. Ezalatt bele se gondolunk, hogy hány ember összehangolt munkájára van ehhez szükség, milyen hatalmas raktárépületekben állnak a termékeink, amelyeket pontosan szortíroznak, tárolnak, szorgos targoncák fel és lepakolják őket, hogy végül, mi elégedetten kézbe vegyük, amit kinéztünk magunknak.
Sajtóértesülések szerint Szerbia csomagban kapna egy elektromos autógyárat, és a Jadarban egyszer már befékezett lítiumbányát, mindezt kőkemény külpolitikai feltételekhez láncolva.