Kínaiak és oroszok vásárolják a magyar ingatlanokat
Egyre inkább felfedezik Magyarországot maguknak a kínaiak és az oroszok.
Egyre inkább felfedezik Magyarországot maguknak a kínaiak és az oroszok.
A hitelfelvétel erősítésével pörgetné fel még jobban az ingatlanpiacot a Magyar Nemzeti Bank, a szakma pedig az automata értékbecsléshez fűz nagy reményeket. Igaz, mindkét módszernek vannak ellenzői – derült ki a Portfolio konferenciáján, ahol arról is szó esett, meddig tarthat ki az erős piac.
Az MTI a használt és új lakások előző év azonos negyedévéhez képest zajló árváltozását, valamint a használatba vett lakások és a kiadott új lakásépítési engedélyek számát ábrázolta.
Belenyúlhat az állam a lakáspiacba a műemlékvédelmi területeken, ha elővásárlási jogot jegyeztet be az ott található lakások és házak garázsaira. Márpedig úgy néz ki, most éppen ez történik.
A főváros egyes kerületeiben csak egy minigarzonra futja ennyiből.
A vásárlók főleg a kétszobás amerikai konyhás lakásokat keresik.
Február közepéig 23 százalékkal nőtt éves szinten a lakások iránti kereslet. Már nincs nagy mozgástér az alkura.
Sokkal drágábbak már a közepes minőségű panellakások is a rossz állapotúaknál, lassan a felújítás is jobban megéri, mint egy jó minőségűt venni.
Megduplázódott a lakberendezők forgalma Budapesten az utóbbi két-három évben felpörgő lakáspiacnak köszönhetően.
Ha bevezetik a korábbi zárást a szórakozóhelyeknél, akkor némileg mérséklődhetnek az árak, de nagy változásra akkor sem kell számítani.
Ötödével is nőhet a lakások ára – figyelmeztetnek a szakértők.
Négyzetméterenként majdnem 3 millió forintot kérnek egy budapesti luxuslakásért.
2017 első három negyedévében 7981 új lakás épült, 52 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Az építendő lakások száma 28 411, harmadával több a tavalyi I–III. negyedév adatainál.
A vidéki lakások iránt megnőtt a kereslet, egyre többen vásárolnak vidéki nagyvárosokban befektetésként.
Budapesten október elején a lakások átlagos négyzetméterára a kínálati piacon átlagosan 516 ezer forint volt. Ezzel szemben a debreceni átlagár 302 ezer, a szegedi 252 ezer, a győri pedig 328 ezer forint volt.
Az egyre nagyobbra fújódó ingatlanlufi már jövőre megereszkedhet, de igazán nagy baj 2020-tól lehet. A lakásépítések fele csúszásban van, több ezer tervezett otthon építése pedig már el sem kezdődik.
Úgy rohannak fel a budapesti lakásárak, hogy az országos átlagot is rekordszintűre húzták fel. Egyre többen vesznek fel újra lakáshitelt
A lakások iránt kereslet felfutásával egy időben megszűnni látszik a „panelpara”, az idegenkedés ezektől az ingatlanoktól. Ez is elhangzott az építőiparról és lakáshelyzetről rendezett konferencián, Budapesten.
Hiába nőnek látványosan az ingatlanárak, még mindig a régiónk legolcsóbbjai között vannak a magyarországi lakások. A szakértők szerint ez azt is jelenti, hogy még tovább folytatódhat a drágulás.