Tavaly is remek éve volt a gazdagoknak, de egyre nehezebb közéjük kerülni
Másfél évtized alatt megháromszorozódott a legtehetősebb magyarok átlagvagyona a Blochamps Capital pénzügyi tanácsadó cég szerint, üzletileg 2020 sem volt rossz számukra.
Másfél évtized alatt megháromszorozódott a legtehetősebb magyarok átlagvagyona a Blochamps Capital pénzügyi tanácsadó cég szerint, üzletileg 2020 sem volt rossz számukra.
Átrendeződött a leggazdagabbak toplistája a Bloomberg szerint. Az élen azért még mindig Jeff Bezos áll, a több mint 55 400 milliárd forintnyi vagyonával.
A világ 500 leggazdagabb emberének a vagyona 25 százalékkal lett több 2019-ben.
Az elmúlt 15 évben először fordul elő, hogy a leggazdagabbak vagyona összességében csökkent.
A 400 leggazdagabb család az Egyesült Államokban tavaly átlagosan 23,2 százalékos adót fizetett, míg az amerikai lakosság alsó 50 százaléka 24,2 százalékot – ilyenre eddig még nem volt példa az USA történetében. Mindez annak a nagy adóreformnak az eredménye, melyet Donald Trump 2017-ben harcolt ki a szupergazdagoknak.
Immár a francia milliárdos, Bernard Arnault követi Jeff Bezost a legvagyonosabbak versenyében.
A zene, a smink és a fehérneműk után a ruhaiparban is kipróbálta magát.
Liu Csiang-tungot azzal vádolják, hogy egy üzleti vacsora után kényszerített szexre egy egyetemistát.
Liu Csiang-tungot egyelőre szabadon engedték, cége közleménye szerint tévedés történt, de a rendőrség szerint lehet, hogy még lesz dolguk egymással.
Jack Mát Mukes Ambani szorította a második helyre a listán.
George Clooneynak nagyobb volt a bevétele az elmúlt évben, mint bármely más színésznek valaha egy év alatt. A Forbes legjobban kereső hírességeinek listáján a második helyet megszerző Clooneyt a bokszoló Floyd Mayweathernek sikerült megelőznie.
A CIA adatai alapján összeállított listán a 10 leggazdagabb országból 4 európai, a fennmaradó 6 ázsiai.
Az Együtt szerint strómanjain keresztül Orbán Viktor miniszterelnök a leggazdagabb magyar, 205 milliárd forintos vagyonával.
Az 1950-es születésű Jan Kulczykot a Forbes a 384. helyre sorolta a világ leggazdagabb embereinek listáján. Vagyonát a Wprost idén 15,1 milliárd zlotyra (4 milliárd dollárra) becsülte, ő hozta létre az első Volkswagen-üzlethálózatot hazájában. Szerdára virradó éjjel halt meg.
2016 lesz az az év, amikor a világ leggazdagabb 1 százaléka már a globális vagyon fele felett fog rendelkezni. Legalábbis az Oxfam jótékonysági szervezet szerint jelentős mértékben növekszik a gazdagoknál lévő vagyon aránya. Az átlagos vagyonméret a leggazdagabbak körében fejenként 2,3 millió euró.
Egy Reddit-felhasználó térképre pakolta, hogy az egyes európai országokban kik a leggazdagabb emberek. Magyarországról Demján Sándor milliárdos üzletember fért fel a térképre.
Az idén is - ahogy 2011 óta minden évben - Csányi Sándor az ország leggazdagabb embere, a második helyen Bige László, Péti Nitrogénművek Zrt. tulajdonosa áll, a harmadikon pedig az online erotikus szolgáltatásokból meggazdagodott Gattyán György - írta Napi.hu vasárnap a cég kiadásában május 8-án megjelenő, A 100 leggazdagabb című kiadvány alapján.
Övé a BMW autógyártó 12,6 százaléka, amit apjától örökölt, de saját jogon is milliárdos lett, mint befektető. Vannak érdekeltségei a vegyiparban, telekommunikációban, energiaiparban. Bemutatjuk Susanne Klattent, Németország leggazdagabb nőjét.
A nagyváradi Teszári Zoltán az egyedüli magyar nemzetiségű romániai üzletember a tíz leggazdagabb román toplistáján, amelyet a Forbes Románia magazin tett közzé pénteken.
A Credit Suisse legutóbbi Global Wealth Reportja szerint mintegy 98 700 ultragazdag ember él a világon, akiknek vagyona 50 millió dollár, vagy afeletti. A szupergazdagok igen koncentráltak, legalábbis lakhelyüket tekintve: az emberek fele az Egyesült Államokban él.