Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az 1950-es születésű Jan Kulczykot a Forbes a 384. helyre sorolta a világ leggazdagabb embereinek listáján. Vagyonát a Wprost idén 15,1 milliárd zlotyra (4 milliárd dollárra) becsülte, ő hozta létre az első Volkswagen-üzlethálózatot hazájában. Szerdára virradó éjjel halt meg.
Hatvanöt éves korában szerdára virradó éjjel Bécsben elhunyt Jan Kulczyk lengyel nagyvállalkozó, a "leggazdagabb lengyel".
A hírt a sajtóval az elhunyt cége, a Kulczyk Holding SA közölte, amely szerint a nagyvállalkozó halálát egy műtétet követő komplikációk okozták.
Az 1950-ben az északnyugat-lengyelországi Bydgoszczban született Kulczykot az amerikai Forbes magazin 2013-ban a világ leggazdagabb embereinek listáján a 384. helyre tette. 2002 óta Kulczyk vezeti a leggazdagabb lengyelek listáját, vagyonát a Wprost című lengyel folyóirat idén 15,1 milliárd zlotyra (mintegy 4 milliárd amerikai dollárra) becsülte.
Kulczyk jogot végzett a poznani egyetemen, majd ugyanott külkereskedelmet tanult a Gazdasági Akadémián. Doktori fokozatot szerzett nemzetközi jogból.
A külföldön a legtevékenyebb lengyel vállalkozóként számon tartott, Európán kívül Afrikában és Dél-Amerikában is aktív Kulczyk 1981-ben alapította meg első cégét, a külkereskedelemmel foglalkozó Interkulpolt. 1988-ban a Volkswagen első lengyelországi üzlethálózatát hozta létre.
1991-ben alapította meg – a többek között az energiaiparban tevékeny Kulczyk Investment House csoport részét alkotó – Kulczyk Holding céget. A londoni tőzsdén is jegyzett Ophir Energy nevű vállalata Afrikában tengeri szénhidrogén-kitermeléssel foglalkozik.
Emellett Kulczyk több mint 2 milliárd dollár befektetéssel a Pilsner Urquell, Grolsch tulajdonosának, a SAB Millernek is részvényese volt.
2011-ben létrehozta a varsói székhelyű CEED Institute-ot – a Kelet- és Közép-Európa gazdasági kérdéseivel fogalkozó agytrösztöt –, melynek programtanácsában Magyarországot Demján Sándor nagyvállalkozó képviseli. Társalapítója volt a rangos Lengyel Üzleti Tanácsnak.
A hazájában ritkán tartózkodó Kulczyk előszeretettel fogadta barátait a világ 40. legnagyobb, 120 millió dollárt érő jachtján. Szponzorálta egyebek között Lengyelország leghíresebb zarándokhelye, a czestochowai pálos kolostor felújítását, valamint a tavaly ősszel Varsóban megnyílt Lengyelországi Zsidók Történeti Múzeumának létrehozását.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.