Szakértő a Pegasus-ügyről: Vagy Varga Juditnak kell elvinnie a balhét, vagy a magyar szolgálatoknak
A bizonyítékok fényében egyre reménytelenebb tagadni a megfigyeléseket Nemes Dániel információbiztonsági szakértő szerint.
A bizonyítékok fényében egyre reménytelenebb tagadni a megfigyeléseket Nemes Dániel információbiztonsági szakértő szerint.
Az utóbbi évek egyik legnagyobb megfigyelési botrányát robbantotta ki egy nemzetközi oknyomozó újságírói hálózat: több magyar célszemély, köztük újságírók és az Orbán-kormány kritikusai ellen is bevetettek egy izraeli kémfegyvert. Az érintettek csak találgatni tudnak, a kormány tagad, mi pedig összegyűjtöttünk mindent, amit eddig tudni lehet a Pegasus-megfigyelésről.
A Fidesz az amerikai lehallgatási botrány idején még cselekvőkésznek mutatkozott.
A lap szakértője szerint egyébként is természetes, hogy kémkedik a magyar állam.
Aktivisták, jogászok és disszidensek lehetnek veszélyben több országban.
A Centrál Médiacsoport tulajdonosa is a Pegasus-ügy megfigyeltjei között volt. Ügyvédje szerint jogi lépéseket vizsgálnak.
Nem tudja kivizsgálni a nemzetbiztonsági bizottság a lehallgatási botrányt, mivel a Fidesz nem tartja ezt indokoltnak, nélkülük pedig határozatképtelen a testület. Éppen azzal egy időben közölték ezt, amikor a külügyminiszter arról beszélt, hogy egy bizottsági vizsgálat a törvényes módja az ügy tisztázásának.
A korábban a hvg.hu-nál dolgozó Dercsényi Dávid is ott van azok között, akiknek a telefonját a Direkt36 tényfeltáró anyaga szerint megfigyelték a Pegasus nevű kémszoftverrel. Volt kollégánk azt mondja, az a legijesztőbb az egészben, hogy ha őt, aki nem oknyomozó újságíró, megfigyelték, akkor vajon mennyire szállhatnak rá azokra, akik az igazán kényes ügyekkel foglalkoznak?
Javarészt a kormánnyal valamilyen módon konfliktusba került ügyvédek voltak a célkeresztben.
A külügyminisztert arról tájékoztatta az általa felügyelt Információs Hivatal, hogy nem vásároltak a Pegasus-szoftverből, így nem is használták azt.
Gödöllő polgármesteréhez, fiához és szomszédjához is betörtek ismeretlenek abban az időszakban, amikor a kémprogramot használni kezdték Magyarországon.
A Magyar Hang pár perc alatt választ kapott a kérdéseire.
Az Európai Bizottság figyelemmel követi a magyarországi lehallgatási botrányt, de hangsúlyozzák, hogy a nemzetbiztonság tagállami hatáskör.
Ferihegyről jelentkezett be, épp Brüsszelbe tartott egy konferenciára.
A MÚOSZ válaszokat vár a magyar hatóságoktól a kémszoftverrel kapcsolatos ügyre.
A miniszter az első politikus a kormányból, aki mondott bármit is az izraeli kémprogrammal kapcsolatos ügyről.
Will Cathcart szerint figyelmeztető jelnek kell venni a Pegasus-botrányt.
Az NSO rágalmazási pert fontolgat a botrányt kirobbantó újságírói csapat ellen.
A volt hírszerző szerint az év sztorija az izraeli kémfegyverrel végzett megfigyelésekről szóló cikk.
Az igazságügyi miniszter szerint provokáció volt a kérdés.