Leprával diagnosztizáltak egy férfit Bécsben
A tünetek másfél éve jelentkeztek először, de sokáig nem tudták, hogy mi áll mögöttük.
A tünetek másfél éve jelentkeztek először, de sokáig nem tudták, hogy mi áll mögöttük.
Régészeti kutatások meglepő eredményre jutottak a betegséggel kapcsolatban.
A betegség nem terjed alkalmi fizikai érintkezéssel, például kézfogással, és attól sem leszünk leprásak, ha egy leprás mellé ülünk a buszon. Ezért sem értik az epidemiológusok, miért duplázódott meg az esetek száma az Egyesült Államok déli részén az utóbbi tíz évben. A kilencöves tatu is hordozhatja a baktériumot, de tanulmányok szerint Florida államban nemrég történt esetek nem hozhatók kapcsolatba állatokkal vagy nemzetközi utazásokkal olyan régiókba, ahol gyakorinak számít a betegség.
A skót kutatók tatukat fertőztek meg leprával, és kiderült, a májuk képes volt a regenerálódásra.
Háromhavonta kötelező lesz tesztelni és ujjlenyomatot adni, különben nem hosszabbítják meg a tartózkodási engedélyt.
Egészségügyi aktivisták azt akarják elérni, hogy ne használják a "leprás" szót elítélő értelemben. A betegség még mindig létezik, de már gyógyítható, viszont ha pejoratív kifejezésként használják, az tovább nehezítheti a betegségben szenvedő páciensek életét – idézte érvelésüket a The Guardian brit napilap.
Lehet, hogy a leprának rejtett tartalékai vannak? Ezt próbálják kideríteni több ország tudósai, miután Afrikában két helyen – Bissau-Guineában és Elefántcsontparton – is leprás csimpánzokra bukkantak.
Babák Mihály szerint nem volt korrekt, hogy a beszélgetésből kiragadtak egy mondatot.
Összegyűjtöttük azokat a betegségeket, amelyeket leginkább megbélyegez a társadalom, illetve, amelyektől a legjobban rettegünk.