Aki jól dolgozik, jót is ehet, aki nem, éhen marad
A dolgozók motiválásnak sajátos módját választotta az egyik legnagyobb japán élelmiszeripari óriás, a Nissin Food Holding. A gyomrukon keresztül ösztönzi jobb teljesítményre a munkavállalókat.
A dolgozók motiválásnak sajátos módját választotta az egyik legnagyobb japán élelmiszeripari óriás, a Nissin Food Holding. A gyomrukon keresztül ösztönzi jobb teljesítményre a munkavállalókat.
A japánok nem sajnálják a pénzt a luxusra. A Kanazawa városában rendezett árverésen egy áruházlánc üzemeltetője 11 ezer dollárt fizetett egyetlen fürt szőlőért.
Megkérdeztük írásban a felcsúti polgármestert, hogy valóban övé-e a horvátországi Ugljan szigetén épített villa, amelyről múlt héten írtunk. Figyeljük az okfejtést!
Luxus körülmények, 50 méterre a tengertől.
A kávé, bár a legtöbb ember mindennapi betevője, bizonyos fajtái – például az elefántok vagy a cibetmacskák által megemésztett különlegességek - a mai napig a luxus kategóriába tartoznak.
A Bulgarinak eddig három szállodája volt Milánóban, Londonban és Balin, de most Moszkvában is építenek egyet.
Bár annyit azért elárulhatunk, hogy jól teszi, ha valami egészen monumentálisra gondol.
Hírünk a világban: az 1812 lakosú Felcsút 2014-ben megnyitott stadionja monacói, müncheni és riói stadionokat utasított maga mögé egy nemzetközi focioldalon.
A nők futtatásából jelentős vagyonra szert tevő csongrádi bűnszervezet 12 tagja közül 10 nem ellenezte, hogy átadják őt a francia hatóságoknak. Az átadottakat tíz napon belül át kell vennie a francia hatóságnak, különben szabadlábra kell helyezni őket. Francia törvények alapján ítélik el őket, de választhatják majd azt, hogy itt ülik le büntetésüket.
Egy kétórás látogatás idejére luxusillemhelyet építettek sok pénzért a thaiföldi hercegnőnek Kambodzsában. Végül nem is használta, csak lefényképezte.
Aranyat, tömjént és mirhát vittek a Napkeleti bölcsek a kis Jézusnak a bibliai történet szerint. A mesés kelet növényei igazi luxuscikknek számítottak akkoriban, amelyek nem csupán a különböző vallásos szertartások elengedhetetlen kellékei, hanem gyógyhatású készítmények alapanyai is voltak, sőt, azok a mai napig.
A hordozható koktélos készlet nem is világos, hogyan maradhatott ki ez eddig a kiegészítő kellékek repertoárjából.
A design Magyarországon - a vásárlóerő hiánya miatt - leginkább a luxus kategóriába tartozik, pedig másutt egyre erősödik a szociálisan érzékeny design szerepe is. A hazai fiatal tervezők kizárólag nemzetközi piacban gondolkoznak. Hoffmann Petra designbloggerrel beszélgettünk a nemzetközi design fényes jövőjéről és szomorú magyar jelenéről.
Pezsgő minden mennyiségben, francia mesterszakácsok, exkluzív helyszínek és mérhetetlen fényűzés. Ilyen elképzelések élnek bennünk arról, hogyan is mulathattak a gazdagok a múlt században és napjainkan. Holott ennél sokkal többről van szó.
Az, hogy mi a luxus, sok mindentől függ. Anyagi körülményektől, társadalmi neveltetéstől, sőt a történelmi korszaktól is. De vajon mit jelent a mai fiatalok számára? Mivé lett a luxus abban a világban, ahol hitellel minden megvásárolható, ahol nincsenek távolságok és ahol mindennek van egy barátságosabb árú verziója? És mi a luxus Magyarországon? A polgári lét?
A Külgazdasági és Külügyminisztérium korábban is kereste a szavakat, amikor Szijjártó Péter kidobott luxuszakójára reagált. Azzal szembesülve azonban, hogy a hírt felkapta a média, a tárca sajtófőnöke egy kissé elragadtatta magát: "jellemhibát" emlegetve komolyabb szakmai magaslatot javasolt az újságíróknak.
Szijjártó Péter hímzésű Silka zakót találtak egy kukában, és már túl is adtak a több százezer forintos darabon. A kérdés: hogy került az exkluzív ruhadarab egyszerűen a kukába Szijjártóéknál. A KKM adott egy magyarázatot, de az nem tűnik teljesen helytállónak. Aztán megtoldotta még egy reakcióval, ami az ügy iránt érdeklődő újságírókat teszi helyre, "jellemhibát" emlegetve.
Miközben egyre kaotikusabb és elkeserítőbb a helyzet menekültügyben, pár utcával a Keleti pályaudvartól, a párhuzamos magyar valóságban csütörtökön megnyitotta kapuit az ország egyik legdrágább üzlete, Vajna Tímea gyémántpalotája. Közép-Európa legnagyobb és legexkluzívabb ékszerüzletének megnyitója most különösen cinikus gesztusként hat: a legtöbb ékszer ára öt- és hatmillió körül mozog, de belefutottunk néhány tizennégymilliót érő eljegyzési gyémántgyűrűbe is.
Potom 30 millióért körberepülheti a földet a Four Seasons lánc saját magángépén, amelyet a szállodákéhoz hasonló luxusberendezéssel szereltek fel. A Boeing 757-200-ason az ellátásról Michelin-csillagos séf gondoskodik, az ággyá alakítható székeket egy olasz tervezőiroda álmodta meg. Az új géppel egy merőben új szolgáltatást indít el a szállodalánc.
A fenti mondat egyáltalán nem a képzelet szüleménye. Budapesten a Corinthia Hotel kínál csomagot a friss Oscar-díjas mozi tiszteletére. A luxuscsomag limuzinkörutat, és a '30-as évek hangulatát idéző vacsorát is tartalmaz.