Kína manipulálta az időjárást, hogy esőt csináljon és tisztítsa a levegőt
Kína ezüst-jodidot használt arra a nyáron, hogy serkentse az eső kialakulásának esélyét. A folyamatot felhővetésnek is hívják.
Kína ezüst-jodidot használt arra a nyáron, hogy serkentse az eső kialakulásának esélyét. A folyamatot felhővetésnek is hívják.
Az indiai metropoliszban az épületbontási munkák is szünetelnek a szmog miatt.
Okosabb, rugalmasabb, fenntarthatóbb: új korszak kezdődik a városi közlekedés történetében. Vélemény.
Egyre elterjedtebb Magyarországon is a megosztáson alapuló közlekedés, ám még ha működik is itthon egy-egy ilyen megoldás, a köztudatban még nem feltétlenül honosodott meg, és van tér a bővítésre is.
Kibővítették Londonban az ultraalacsony kibocsátási zónát. Ezzel már két budapestnyi területen kell a régebbi autók vezetőinek több mint 5000 forintnak megfelelő összeget fizetniük a behajtásért, az év egyetlen napja kivételével minden munka-, pihenő- és ünnepnapon. A cél, hogy tisztább maradhasson a levegő a városban.
A szervezők a légszennyezettségre igyekeznek ráirányítani a figyelmet.
A WHO becslése szerint a világ népességének több mint 90 százaléka él szennyezett levegőjű területen, a fele beltéri légszennyezésnek is ki van téve, mert otthonában szenet, fát vagy mást éget.
Amelyik autónak nincs rendben az emissziós értéke, időközi műszaki vizsgára küldhetik.
Ez egyfajta Budapest-matrica lenne.
Egy friss kutatás szerint a légszennyezettség súlyosbíthatja a mentális betegségeket, de annyira, hogy a páciens akár kórházba is kerülhet miatta.
A projekt bírálói szerint az egész pénzkidobás. Újdelhiben évente több ezren halnak meg a rossz levegő miatt.
A jelenlegi technológiákkal 2025-re legfeljebb 150 millió szén-dioxidot lehetne kivonni a légkörből, ami sokkal kevesebb, mint amire szükség van.
Kapcsolatot találtak a légszennyezés és a demencia (elbutulás) között amerikai kutatók. Tanulmányukból kiderül: a vizsgált időszakban egyetlen év alatt a légszennyezés világszerte körülbelül kétmillió demenciás esetet okozott és mintegy hatszázezer halálesethez vezetett.
Az egész világ üvegházhatású gázkibocsátásának a 27 százalékáért az ázsiai ország a felelős, 2060-ra ígérik a teljes leállítást.