Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Észrevették a magyar pénzemberek az egészségügyben és az élettudományokban rejlő profitot. Egyre több jel utal arra, hogy ennek kiaknázását az Orbán-kormány is elő akarja segíteni a hozzá közel állók számára.
Bár nem egészen így tervezte, végeredményben kapóra jött a koronavírus-járvány az Orbán-kormánynak. Budapesten és a vidéki nagyvárosokban tucatnyi magánkórház épül ezekben a hónapokban, és ehhez semmilyen egyéb ösztönzés nem kellett, csupán az ellátatlan betegek.
A fogyasztói igény jelenleg akkora, hogy alig tudunk vele lépést tartani
– mondja az egyik legdinamikusabban fejlődő egészségügyi szolgáltató, a TritonLife-csoport holdingcégének igazgatósági elnöke és egyben alapító részvényese, Fábián Lajos a HVG-nek. Azt már nem ő teszi hozzá, hogy az embereknek nem is nagyon van más választásuk, hiszen – bár formálisan a Covid-veszélyre hivatkozva – az állami egészségügyi ellátás nem működik.
Szijjártó Péter külügyminiszter éppen a napokban parolázott a Gyurcsány-kormány egykori gazdasági miniszterével, Kóka Jánossal, mert az egykori szabaddemokrata politikus résztulajdonában lévő Doktor24-csoport elkezdte birtokba venni az új klinikáját Őrmezőn. A 3000 négyzetméteres kórház 3 milliárd forintos beruházását az állam 287 millió forinttal támogatja.
Arra is hamarosan lesz receptje az Orbán-kormánynak, hogy kin keresztül finanszírozza a magánegészségügyi ellátásokat. A jelek szerint előkészítés alatt áll az a szabályozás, amely meghatározza, hogy mely ellátások tartoznak bele alapcsomagként az állami egészségbiztosító büdzséjébe, függetlenül attól, hogy magán- vagy állami szolgáltatóról van-e szó. Mészáros Lőrinc neve alatt és a kormány segédletével már formálódik az ország egyik legnagyobb egészségbiztosítója is: a CIG Pannónia többsége már a milliárdosé, és ha az unió nem akadályozza meg, az Aegon is hozzá kerülhet.
A cikk teljes terjedelmében az e heti HVG Fókuszban rovatában, illetve online a hvg360-on olvasható.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Deutsch-Lazsányi Erika új cégének székhelye ott van, ahol férje ügyvédi irodája.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.
Folytatódik a józsefvárosi önkormányzat jogfosztása.
Tanksapkán, töltőpisztolyon lehet látni.