Az állam tesz róla, hogy akár eladósodva is a fizetős orvosi ellátást válasszuk

A kormány az egészségügy átalakításának legújabb felvonásában sem igyekszik megszabni az állam számára, hogy pontosan mit és milyen színvonalon kell szolgáltatnia a betegeknek, igaz, a minőség garantálásában a magánszolgáltatók sem jeleskednek.

Az állam tesz róla, hogy akár eladósodva is a fizetős orvosi ellátást válasszuk

Hogyan lesz milliomos a magánegészségügybe befektetőből? Úgy, hogy előtte milliárdos volt. Ezzel a borászatról az egészségügyre átültetett poénnal nyitott a magánegészségügy legnagyobb hazai szolgáltatóit számba vevő novemberi konferencia.

A befektetőknek egyelőre nem szegte kedvét az ágazatra jellemző hosszú megtérülési idő, láthatóan bíznak abban, hogy a jövő őket igazolja. A szolgáltatók organikus, közérthetőbben természetes növekedése mellett a felvásárlások is megkezdődtek: a nagyobb tőkeerejű cégek rendre veszik meg a stratégiai elképzelésükbe beleillő kisebb vállalkozásokat.

A Covid okozta kényszerű működési szünet után a 2021-es eredmények kiugróan jóra sikeredtek.

A magánegészségügy top 30 szereplőjét sorba állító kiadvány szerint e cégek forgalma 40 százalékkal nőtt. Ők harmincan tavaly mintegy 120 milliárd forintos bevételről adtak számot. Az első öt közé már csak azok kvalifikálhatták vállalkozásukat, akik elérték a 10 milliárd forintos nettó árbevételt.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.