Új kémprogramot találtak a szakemberek, az androidosok vannak veszélyben
Miután a Process Manager nevű vírus felkerült a telefonra, több minden eléréséhez is engedélyt kér. Ha ezt megkapta, akár le is tudja hallgatni a felhasználót.
Miután a Process Manager nevű vírus felkerült a telefonra, több minden eléréséhez is engedélyt kér. Ha ezt megkapta, akár le is tudja hallgatni a felhasználót.
Az utóbbi időben egyre több androidos alkalmazásról derül ki, hogy rosszindulatú kódokat is tartalmaznak. A hackerek ugyanis egyre agyafúrtabbak, a Google Play áruház pedig nincsen mindig a helyzet magaslatán.
Az Nvidiát ért kibertámadás csupán a jéghegy csúcsa: az igazi problémák csak ezután következhetnek, főleg, ha a felhasználók nem figyelnek oda, miket telepítenek eszközeikre.
Egyre trükkösebbek a rosszindulatú alkalmazások fejlesztői, így gyakoribbá vált, hogy alkalmazásaik ki tudják kerülni a Google appáruházának biztonsági szűrőit. Legutóbb egy antivírus appról derült ki, hogy nem várt terhe miatt igencsak barátságtalanul viselkedik.
Windows 11-telepítőt kínál egy hamis, bár a Microsoftéra emlékeztető weboldal, majd egy rendkívül rosszindulatú programot telepít a gyanútlan áldozat számítógépére. Érdemesebb a hivatalos útnál maradni.
Egyre jobban digitalizálódó világunkban, egyre több mindent fenyegetnek a kiberbűnözők. Megmutatjuk, mire és hogyan érdemes felkészülni.
A Kaspersky szakemberei minap felfedezték, hogy egy rosszindulatú program tavaly január 20. és november 10. között 195 országban több mint 35 ezer számítógépet vett célba. A PseudoManuscrypt névre keresztelt új kártevő fejlett kémkedési funkciókkal rendelkezik, célpontjai között pedig a kormányzati szervezetek éppúgy megtalálhatók, mint a különféle iparágakban használt ipari vezérlőrendszerek.
A ZecOps kiberbiztonsági cég szakemberei szerint az iPhone-t be lehet csapni egy olyan programmal, amely elhiteti a felhasználókkal, hogy a telefon kikapcsol vagy épp újraindul.
Ugyan már eltávolították a Google Play áruházból az alábbi androidos appot, azonban már több mint félmillióan letöltötték, és sokan nagyon meg is bánták azóta.
A Glupteba nevű botnetet oroszországiak üzemeltették a Google szerint. Beperelték őket.
A kiberbiztonsági szakértők szerint a Tardigrade nevű vírus minden fertőzés után újraprogramozza magát, hogy észrevétlen maradjon.
A Kaspersky kutatói rábukkantak egy BloodyStealer néven futó fejlett adatlopó programra, és megállapították, hogy a kártevő a játékosok fiókjainak adatait lopja el az olyan népszerű játékplatformokon, mint a Steam, az Epic Games Store és az EA Origin.
Az idén március óta terjedő FlyTrap trójai eddig legalább 10 ezer készüléket vett célba. A rosszindulatú kódot vietnámi csoportok terjesztik.
Vége már annak a kornak, amikor az Apple-gépek használóinak alig volt mit tartaniuk a rosszindulatú támadásoktól. És sajnos így marad ez az M1-es gépeknél is.
A PrintNightmare nevű sebezhetőség kihasználásával a hackerek programokat telepíthetnek a felhasználók számítógépére.
A harmadik fél által készített Netfilter nevű illesztőprogram megkapta a Microsoft tanúsítványát, holott az egy kártevőt is tartalmazott.
Sok mindenre számítunk egy rosszindulatú programtól, de arra a legkevésbé, hogy a kalózoldalak látogatásának útjába álljon. Pedig éppen egy ilyen kártevőt fedeztek fel nemrégiben.
A hackerek véletlenül leplezték le azt az 1,2 TB-os adatbázist, melyben 1,1 millió e-mail-cím mellett fotókat is tároltak.
Craig Federighi egy bírósági meghallgatáson marketinges háttérszöveg nélkül elemezte az Apple egyik legfontosabb felületének, a macOS biztonságát.
Kiterjesztette tevékenységét és már nem egyetlen országban szedi áldozatait a kiberkutatók által TeaBotnak nevezett androidos vírus. Vigyázat: kifejezetten veszélyes kártevőről van szó.