Négy fontos kérdés a jogtiszta szoftverhasználatról
Aki kétes forrásból származó programokat, illetve operációs rendszert használ, többféle veszélynek is kiteszi magát.
Aki kétes forrásból származó programokat, illetve operációs rendszert használ, többféle veszélynek is kiteszi magát.
A FlixOnline nevű alkalmazás szinte megszólalásig hasonlít a Netflixre. Ez a szolgáltatás viszont egyáltalán nem szórakoztatásra készült.
Ravasz módszerrel igyekszik megfertőzni a mobiltelefonokat egy új androidos kártevő.
A kibervédelmi hatóságok szerint több százezer csaló SMS-t kaphattak eddig a magyar mobilozók.
Nemrég jelentette be az Apple a lenyűgöző teljesítményű M1 lapkakészletet, illetve azokat a gépeket, amelyek már kamatoztatják is ezt a tudást. Úgy tűnik, a hackerek sem pihennek, ugyanis máris megjelentek az M1-es komputereket célzó vírusok.
A biztonsági kutatók általában a felhasználók gépein futó szoftverek sebezhetőségével foglalkoznak. Azonban egy új kezdeményezés a rosszindulatú programok esetében teszi meg ugyanezt. Vegyes a kapcsolódó weboldal fogadtatása.
Az elmúlt években rengeteg zsarolóvírusos támadást indítottak a kiberbűnözők az Emotet segítségével, 2020-ban a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos teendőkre hivatkozó levelekkel a magyar egészségügyi intézmények infrastruktúráit is támadás alá vették vele. Egy nemzetközi rajtaütés során most sikerült lekapcsolni a rendszert.
A Microsoft 2012-ben fedezte fel a Gamarue.1 nevű rosszindulatú programot, amelyet most néhány brit gyermek számítógépén is megtaláltak. A készülékeket a brit kormány osztotta ki, hogy könnyebb legyen a járvány miatti otthoni tanulás.
A G Data előrejelzése szerint a vállalatoknak és a magánszemélyeknek is összetettebb számítógépes támadásokkal kell szembenézniük 2021-ben. A kártevők folyamatos átalakításával a bűnözők még pontosabb, személyre szabott támadásokat indíthatnak, amelyeket olyan aktuális trendekre fűznek fel, mint a koronavírus-világjárvány. Megjelennek majd a személyre szabott zsarolóvírusok, az ingyenesnek tűnő, de rejtett előfizetéseken keresztül pénzt gyűjtő mobilos alkalmazások és a koronavírus elleni vakcinát kínáló átverések.
A Nemzeti Kibervédelmi Intézet arra figyelmeztet, hogy a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos teendőkre hivatkozó levelekkel támadják az egészségügyi intézmények infrastruktúráit.
A Transsion fillérekért értékesített mobiljain, melyekből főleg Afrikában adtak el ezrével, nemcsak előre telepített alkalmazások voltak megtalálhatók, hanem néhány veszélyes kód is.
Egy biztonsági rést kihasználva vírusra cserélhetik a Google Drive-ban tárolt fájlokat a hackerek.