Nem akar dolgozni a nyugdíjasok nagy többsége
Nyolcvan százalékuk nem vállalna semmilyen kiegészítő jövedelemszerző tevékenységet.
Nyolcvan százalékuk nem vállalna semmilyen kiegészítő jövedelemszerző tevékenységet.
Aligha van, aki vitatja, hogy egyre nehezebb egyszerre helyt állni otthon és a munkahelyen: a legtöbb munkavállaló vagy hullafáradtan esik haza a munkából, vagy hazaviszi a munkát, otthon pedig soha nincsen jelen. Pedig ha felborul az egyensúly, az hosszú távon súlyos problémákhoz vezethet. Miért becsüljük alá a túl sok munka, a rossz munkahelyi hangulat káros hatásait? És mi történik, ha hazavisszük a stresszt?
Mi jut eszébe elsőként Finnországról? Ideje, hogy mostantól a szaunázás, a Mikulás, a rénszarvasok és a magas színvonalú oktatás mellett a sisu fogalma is beugorjon. A sisu köré épülő filozófia és életmód segít átlendíteni magunkat a nehéz helyzeteken, elviselhetővé, sőt örömtelivé teheti a kényelmetlen szituációkat, és olyan elképesztő teljesítményekre ösztönözhet, mint a téli úszás a 2 fokos Balti-tengerben vagy egy 2400 kilométeres ultramaraton. Tanuljunk a finnektől!
Van a fokozott külső-belső elvárásnak egy olyan szintje, amely összeroppantja az embert. És miközben a kor, amelyben élünk, mind nagyobb teljesítményt követel, egyre többen küzdenek kiégéssel. A csapda az, hogy gyakran éppen azokat a hivatásuk iránt elkötelezett embereket sújtja, akik a legnehezebben vagy a legkésőbb ismerik fel, hogy kiégtek. Az ilyen emberek ugyanis nem nagyon tudnak úgy gondolni magukra, mint akik "megtörhetőek", ezért csak küzdenek tovább a fokozódó nyomással, hiszen "meg tudják csinálni". A kiégés szerencsére megelőzhető, illetve kezelhető állapot, amennyiben tudatosítjuk, hogy létező veszélyként leselkedik ránk.
Az EU egyik legmagasabb foglalkoztatottsága a magyarországi, és ebből mindenki kiveszi a részét, az állampolgárságtól függetlenül.
Az OTP került a lista élére, de más volna a helyzet, ha azt néznénk, hogy Magyarországon belül hány dolgozó van.
Több nyugdíjast próbál a kormány visszaterelni a munkába, új szabályokat tanulhatnak az idősek, akik szeretnének tovább dolgozni.
Amíg szinte egész Európa csökkenti az állami alkalmazottak számát, nálunk egyre több ember dolgozik az államnak.
A családosok vagy a sportklubok kapnak több adókedvezményt? Az állami dolgozók vagy az idősek járnak jobban? Robbanhat-e a nyugdíjbomba? Átnéztük a 2019-es költségvetést, amelyre az áment pénteken mondják ki a kormánypárti képviselők.
Senki nem késik szívesen az új munkahelyéről az első napon, de aki 30 kilométert gyalogolt, hogy odaérjen időben, jutalmul megkapta a vezérigazgató kocsiját.
Olyan része is van a fővárosnak, ahol a munkanélküliek 40 százaléka már több,mint egy éve hiába keres új állást.
Egyszer s mindenkorra el lehet felejteni a „ mi leszel, ha nagy leszel” típusú, az érintettek által borzasztóan utált atyai kérdéseket.
Nagy egyezkedés ment az EU menekültpolitikájának további lépéseiről; 330 forintot is kellett adni egy euróért; kiderült, hogy évente 150-szer hibásodott meg a 15,5 milliárdért vett vasúti biztosítóberendezés. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója