Elkélne a munkáskéz Máltán, ha már a britek brexitelnek
Európai munkanélküliek toborzásával kívánja fenntartani gazdasági növekedésének lendületes ütemét Málta.
Európai munkanélküliek toborzásával kívánja fenntartani gazdasági növekedésének lendületes ütemét Málta.
Júliustól alakulhattak meg az első nyugdíjas szövetkezetek, és jelenleg úgy tűnik, a kormány húzása igazi sikertörténet lehet, hiszen mind a cégek, mind a nyugdíjasok részéről nagy az érdeklődés-írja a 24.hu.
Akkora a munkaerőhiány a régiónkban, hogy már nem csak a napi üzletmenetet nehezíti – nyilatkozta a HVG-nek Herczog László. A volt miniszter arról is beszélt: egy jól működő országban nem a kormányon múlik, hogy nőnek-e a keresetek.
A munkaerőhiányt egyelőre nem sikerült enyhíteni külföldi vendégmunkásokkal, mert a környező országokból is akkor már inkább Nyugat-Európába mennek dolgozni.
Az utóbbi években nagyjából negyvenezer jómódú brit család szerződtetett szeptembertől július végéig bébiszittert. Többnyire egy fiatal európai nőt, aki a fedélért és némi zsebpénzért felügyelt a gyermekekre, és elvégzett bizonyos háztartási teendőket is. Csakhogy ez a rendszer most veszélyben van.
Kelet-Magyarország és az építőipar szenvedi meg leginkább a munkaerőhiányt.
Tombol a nyár, körbenéztünk hát a Balatonon és egyéb helyeken, mi a helyzet a híres-hírhedt magyarországi munkaerőhiánnyal. Örkény István legjobbjait kenterbe verő sztorikat hallottunk mélygarázsban, malacólban tartott pincérekről, fizetési igényekről, illetve az is kiderül, hogy a nyugdíjasok aranykora jön a magyar munkaerőpiacon. Valamint arról, hogy kisült, lejárt az „egy nyár alatt megkeressük az egész évre valót” filozófia szavatossága.
Ötszázzal növelik az orvosképzésben elérhető helyek számát jövő évtől Angliában, részben az általános orvoshiány, részben pedig az attól való félelmek miatt, hogy az Egyesült Királyság európai uniós tagságának várható megszűnésével távozhat a szigetországban dolgozó EU-s orvosok egy része.
Ezúttal a brit HR-esek figyelmeztetnek arra, hogy bevándorlók nélkül baj lehet a gazdaságban.
A Balatonnál sátrakból másznak elő az alkalmi szakácsok, hogy egyre drágább tejfölt löttyintsenek a pörköltre. A Duna Aréna nem kell senkinek Hosszú Katinka nélkül. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Főleg Budapesten, valamint Kelet-Magyarországon, a kistelepüléseken kevés a kézbesítő és a sofőr.
A munkaerőhiánynál csak a vállalkozók kreativitása nagyobb a magyar tengernél.
Amikor a vendég megérkezik a Tokió melletti Urayasu kisváros „Henn na” nevű hoteljébe, fura dolgokat tapasztal.
Hány bukás fér bele egy életbe? Miért nem jó üzlet a vendéglátás? Hogyan öli meg a munkaerőhiány a magyar gasztroforradalmat? – erről beszélt a hvg.hu-nak Járosi Tamás, a tihanyi és a füredi Malackrumpli bisztrók tulajdonosa, aki sikeres ingatlancégének elbukása után döntött a romantikus fordulat, a balatoni biogazdálkodás és vendéglátás mellett.
A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége a nyugdíjasok mellett a cigányságban komoly potenciált lát.
Egyre kritikusabb az országos ingatlanhelyzet: nő a kiadott engedélyek száma, de egyre nehezebb munkást találni, aki felépíti. Várható az építőanyagok drágulása is, ami a beruházások megtérülését kockáztatja.
10 milliárd forintot tolnak be a kkv-knak, 5 ezer új munkahely jöhet létre.
Annyira nincs munkaerő, hogy nem ment nyugdíjba.
Mórahalmon épül az első olyan munkásszállás, amelyet a kormány egy nemrég indult program keretében támogat.