Nézze meg ezt a bájos rövidfilmet az északi fény születéséről, és szebb lesz a napja
Szívfájdítóan szép animációs film készült egy skót művész asztalán.
Szívfájdítóan szép animációs film készült egy skót művész asztalán.
Miért kulcskérdés egy közösség mitológiája, illetve a mitológia legfőbb hordozója, a film? Hogy hat a film az identitásra, miként értelmezi a jelent, hogyan épít múltat? Mi történt Magyarországon a filmmel?
A könyv szerzője mítosznak nevezte a holokausztot, és megkérdőjelezte a gázkamrák létezését.
Ha irracionális elvárásokkal közelítünk a párkapcsolati gondokhoz, ne csodálkozzunk, ha kudarcba fullad a kapcsolatunk. Orvos-Tóth Noémi pszichológus írása.
Egyesek szerint felesleges kísérőlevelet írni, míg mások úgy gondolják, ez már az önéletrajz szerves része.
A köztudatban makacsul tartják magukat az olyan meggyőződések, amelyek nem, vagy csak részben igazak, mégis hajlamosak vagyunk ezeket készpénznek venni. Íme néhány nézet, cáfolva vagy éppen megerősítve.
Sokan sokszor hallottuk már azt a felhívást miszerint: „bármit meg tudnál tanulni, ha akarnád. Csak az agyad tíz százalékát használod!” Nem volt igazuk.
Csak mítosz a hajókatasztrófákról szóló filmekben sokszor látott jelenet, amikor a férfiak saját életüket kockáztatva a nőket és gyerekeket engedik előre a mentőcsónakokban – tették közzé svéd kutatók, akik a történelem 18 leghíresebb tengeri szerencsétlenségét vizsgálták meg. A Titanic balesete viszont a kevés kivétel közé tartozik.
Valóban ártalmatlan serkentőszer a reggeli kávénk, illetve tényleg az a legegészségesebb, ha hozzá teljes kiőrlésű pékárut fogyasztunk? Arról nem beszélve, hogy lobogó vízben főzzük-e meg a tojást. A Száz kémiai mítosz című könyvből szemezgettünk, amely tévhiteket, félremagyarázásokat tisztáz.
Magyarországon is egyre gyakoribb, Nyugat-Európában pedig magától értetődő, hogy a szupermarketek, nagyobb élelmiszerboltok készételpultjain a saláták és szendvicsek mellett előre csomagolt sushit is találunk. A nagyvárosokban egyre-másra nyílnak a japán éttermek, és nem is bevásárlóközpont az, ahol nincs legalább egy sushi bár.
Úgy tűnik, az emberi butaság akkor is végtelen, ha szexről van szó.
Az állásinterjúval kapcsolatban mindig is számos mítosz, elrettentő történet keringett - kekeckedő HR-esről, a jelöltet kellemetlen helyzetbe hozó kérdésekről, kudarcba fulladt beszélgetésről -, ki a barátjától hallott valami furcsát, ki saját, kellemetlen tapasztalatait adja tovább. Akad néhány tévhit, amelyet nem árt még idejében eloszlatni.
Ha valaki nem lát, nem lesz finomabb a hallása vagy jobb a szaglása, csak sokkal figyelmesebben használja az érzékszerveit, mint a látók - valószínűleg egy mítoszt fog lerombolni kanadai pszichológusok most folyó vizsgálata.
Nyakunkon a fürdőruhaszezon, és az összes barátunknak van egy új diéta-tippje. De van-e ezek mögött tudományos háttér - tette fel a kérdést a Cogito blog írója.
Leszámoltak a Bécsi Egyetem kutatói a pszichológia egyik mítoszával: bizonyossá vált, hogy nem létezik a "Mozart-hatás", amelynek alapján azt feltételezték, hogy Mozart zenéjének hallgatása növeli az intelligenciaszintet.
Kanadai kutatók szerint csak mítosz, hogy a nők másképpen érzik meg az infarktus tüneteit, mint a férfiak. Vizsgálatuk nagy feltűnést keltő eredményeit a Kanadai Szívgyógyászok Kongresszusán ismertették.
Sok mítosz kering a Nobel-békedíj körül, ezeket igyekezett eloszlatni Geir Lundestad, a díjat odaítélő bizottság titkára az idei díjazott pénteki megnevezése előtt.
Magyarországon az általános frusztrációt csak fokozza, hogy még mindig a forint a fizetőeszköz, elmaradt az euró gyors bevezetése. Az ismeretek hézagos volta miatt az eurózónát egyfajta mítosz övezi, ebből fakadóan pedig az eurózónán kívüli országok kisebbrendűeknek tűnnek fel. Érdemes közelebbről megvizsgálni azokat a feltételezéseket, amelyek e mítoszt táplálják. Andor László, az EBRD Magyarországot képviselő igazgatójának cikke.
Az Urbanlegends.hu legendavadász blog ma ünnepli ötödik születésnapját. Ennek örömére a szerző összeszedte az elmúlt fél évtized legnépszerűbb legendáit, átveréseit, tévhiteit, nem beszélve egy sor érdekes statisztikáról.