#napelem





Nem fizet az állam, meg is feneklett legalább egy napelemes cég: pályázók százai futnak a pénzük után

Több százan futnak a pénzük és vágyott napelemeik után a 2021-es napelemes pályázat nyertesei közül, miután kivitelezőjüknék pénzügyi nehézségek léptek fel. Az érintett vállalkozás lehívta a támogatási előlegeket, és önerőt is átvett az ügyfelektől, telepített is több rendszert, illetve leszállított számos berendezést, de sok ügyfél esetében nem jutott semmire. Az érintett ügyfelek elkeseredettek, kétségbeesetten keresik a megoldási lehetőségeket, volt aki feljelentést is tett. A cég illetékesei széttárják a kezüket, és az államra mutogatnak: bő két éve nem kapják meg az elnyert pályázati támogatásokat, miközben a beruházási költségek őket terhelik. Hogy mikor akar fizetni a kormány, amely közben már új napelemes pályázatot is kiírt, az a kormányinfón sem derült ki, hiába kérdeztük.











Még el sem indult, de már módosítanak az új napelemes pályázaton

Technikai jellegű módosítások jönnek a Napenergia Plusz Program feltételeiben: maximálták a fázisbővítésre elkölthető összeget, eltekintenek az alvállalkozók előzetes regisztrációjától és meghatározták, meddig tart a kötelező garancia. Az otthonukat napelemes-energiatárolós rendszerrel felszerelni kívánók január 15-től pályázhatnak a támogatásra.


Így változik az életünk 2024-ben

Jelentősen drágulnak az üzemanyagok, változik a kerti háztartási kutak szabályozása, újabb szakaszokon lesznek fizetősek az autópályák, változnak a családtámogatások, de a megújulók helyzete is módosul. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.