Csalók hirdettek nyereményjátékot a Penny Market nevében
Vigyázzon: valójában semmilyen kuponos játékuk nincsen.
Vigyázzon: valójában semmilyen kuponos játékuk nincsen.
Értékes sparos vásárlási utalványok terjednek az interneten. Egyetlen probléma van velük: semmire nem jók.
A hivatalos forgalmazó által meghirdetett versenyre régi és új Ladákkal is lehet nevezni.
A csalók nyereményakcióra hivatkoznak.
Napi szinten tucatjával jelennek meg a Facebookon a könnyen azonosíthatóan átverési céllal létrehozott nyereményjátékok. Mutatjuk a legújabbat. Röviden átvesszük azokat a szempontokat, melyek alapján gyorsan rájöhet bárki, ha átveréssel áll szemben.
Több tucat olyan Zuckerberg-kamuprofil is aktív a Facebookon, amely állítólagos nyereményért cserébe pénzzel akarja lehúzni a felhasználókat.
"A szövegértés komplex fogalom, amely a szövegekkel folytatott párbeszédet, az olvasó tapasztalatainak integrálását, az egymásra épülő gondolkodási műveletek alkalmazását is magában foglalja" – szól a definíció. Úgy tűnik, az alábbi, paródinak szánt bejegyzés kapcsán ezreknél akad el valahol ez az összetett folyamat.
Óriási a várakozás Magyarországon a Tesla bejövetelére. Legelnézőbb hozzáállással ezt szűrhetjük le abból a jelenségből, hogy néhány óra alatt tízezrével dőltek/dőlnek be az emberek a Facebookon meghirdetett "nyereményjátéknak".
Egy nagyon rövid kérdőív kitöltése után 85 ezer forintos ajándékutalványt ígér az a weboldal, amelyre tömegével kattantak rá a magyar netezők csütörtök délután.
Rossz magyarsággal, de még bőven a sokak által hihetőnek vélt határon belül megírt szöveggel próbálkoznak azok a kiberbűnözők, akik ezúttal nem telefonhívással, hanem a neten próbálnak pénzt kicsalni az OTP Bank nevében.
Nyereményekre hivatkozva próbálnak egyenlegfeltöltésre rábeszélni a trükkös csalók. A rendőrség azt kéri, senki se dőljön be nekik.