"Itt állok, mást nem tehetek" – a Belügyminisztérium előtt tüntettek a Madách gimnázium igazgatójának leváltása ellen
Tele volt a Széchenyi tér, tanárok és diákok szólaltak fel. Magyar Péter is feltűnt a tömegben.
Tele volt a Széchenyi tér, tanárok és diákok szólaltak fel. Magyar Péter is feltűnt a tömegben.
Kreatív módszerekkel próbálnak megoldást találni a magyarországi iskolák, hogy betartsák a mobiltelefonok tiltását kimondó belügyminisztériumi rendeletet. Akad olyan intézmény, ahol elég a táskában tartani a kikapcsolt mobilt, máshol korábban kell bemenni, hogy legyen elég idő egyenként aláírni az átvételi elismervényt. És akad olyan iskola is, ahol arra is felkészültek, ha a diák feljelenti a pad alatt mobilozó osztálytársát.
Írjon nekünk a newsroom@hvg.hu email címre!
Az iskola igazgatóját múlt héten váltotta le a belügy, hétfőn reggel nagyjából kétszáz diák állt ki mellette. A tantestület álláspontja szerint azon lesznek, hogy megőrizzék az intézményt olyannak, mint amilyen Mészáros Csaba 24 éves regnálása alatt lett.
A pedagógushiányról azt mondta Vitályos Eszter: a Klebelsberg Központ kezeli.
A Tisza Párt elnöke arról beszélt Szegeden, nem állítja, hogy kolbászból lesz a kerítés, vagy minden magyar haza akar majd jönni külföldről, de lehetséges jobb országot teremteni.
Továbbra is elfogadhatatlannak tartják a felmentés tényét, módját és indoklását.
A tanárok a tanévnyitó értekezlet végén, egymás után álltak fel az asztaltól, és csatlakoztak a Mészáros Csaba tiszteletére előadott énekhez.
A kormányfő nem feltétlenül várja el, hogy az első naptól fogva száz százalékban betartsák az új szabályt.
Mit tehet a szülő és mit a tanár, ha egy gyerek okostelefon-függővé válik? Hol segít az állam, ha segít egyáltalán? Segítség-e az, hogy betiltják az okostelefonokat a közoktatásban? Közéleti podcastunkban elmagyarázzuk.
Tüntető diákok, szülők és tanárok a Madách Imre Gimnázium kirúgott igazgatójának visszahelyezését követelik, és a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint is bosszúból, példát statuálva távolította el őt a minisztérium. Totyik Tamás a kiváltó okról, a kormány mobilhasználatot az iskolákban tiltó rendeletéről a HVG-nek azt mondta, az nemcsak korszerűtlen, hanem betarthatatlan is.
A felszólalók szerint Pintér Sándornak bocsánatot kellene kérnie, amiért túlreagálta a dolgot és Mészáros Csabát azonnal vissza kell helyezni az intézmény élére.
Fordulat körvonalazódik, miután a világ országainak negyedében már betiltották az iskolai mobilozást, és az újabb kutatások, valamint oktatási tapasztalatok nyomán erre buzdítják a többieket is. A liberálisabb álláspont képviselőinek azért maradt még néhány erős érvük. Kérdés, hogy ezekből Magyarországon melyik intézményben mernek majd meríteni bármit is.
Tüntetés is lesz a volt vezetőért.
Már a 2022-es kompetenciamérés eredményei is minden várakozást alulmúltak, a nemrég publikált tavalyiak pedig még azokhoz képest is további romlást mutatnak.
Több önkormányzat is ellenállt az egyházak követeléseinek, és nem adta át a felekezetek által korábban soha nem is birtokolt iskoláját.
A mulasztásra magyarázat nincs, de az biztos, hogy június vége helyett a kormányzat csak ősszel tervezi teljesíteni saját vállalását. Pedig egyszer már kitolták a határidőt, hogy beszámoljanak a Fudan Egyetem budapesti beruházásáról, amit éppen jegelnek.
Vajda Ádám és Bacsur Dániel középiskolás éveik elején jártak, amikor kitört a koronavírus-járvány, és online oktatásra kellett átállni. A fiatalok az ott szerzett rossz tapasztalatokból építkezve hozták létre azt a platformot, ami a mesterséges intelligencia aktuális vívmányait kombinálja a magyarországi közoktatás követelményeivel. Ez az Avatar, a 24 órán át rendelkezésre álló tanár.
Azt ugyan nem közölték, hogy hány diáknak rontották el a pontjait, de annyit elárultak, hogy jelentős számú megkeresést kapott a hivatal.