A Krím félszigetet megszállt orosz hatóságok gyerekeket képeznek ki katonának
Videón látható, ahogyan fegyvert szerelnek össze, majd fegyveres küzdelemre tanítják őket.
Videón látható, ahogyan fegyvert szerelnek össze, majd fegyveres küzdelemre tanítják őket.
2023 januárjáig Washington vagy tízezer darabot szállított az aknákból Kijevnek.
Az amerikai hadsereg közleménye szerint két orosz vadászgép megpróbálta elfogni a drónjukat.
A tervnek persze vannak buktatói is, nem utolsó sorban maga a belarusz államfő, Aljakszandr Lukasenka.
Két embert is letartóztattak az utóbbi hónapokban Németországban, mert az oroszoknak kémkedhettek. Egyikük a német szövetségi elhárítás, a BND magas rangú munkatársa volt, másikuk egy gyémántkereskedő zavaros háttérrel. Az ügynek a jelek szerint nincs vége, de már most az utóbbi évtizedek legnagyobb német kémbotránya.
A szabályozás 2023. április elsejével lép hatályba, a törvény indoklása szerint így akarják elejét venni annak, hogy egy esetleges zavargás idején fegyveres szabotázscsoportok alakuljanak.
Ruszlan Edelgerjev többek között az EU azon tervét bírálta, miszerint szén-dioxid-adót vetnének ki a behozatali termékekre.
Moszkvának nem csak a járművek, de a tüzérségi lőszerek pótlása is súlyos gondokat okoz.
Orbán Viktor miniszterelnök újraértelmezte a magyar történelmet, mikor arról beszélt, 1956-ban a béketárgyalás kikényszerítéséért harcoltunk. A valóság azonban nem ez volt, ráadásul az oroszokkal nem is lehetett csak úgy egyezkedni. Az 1956-os szabadságharc leverésére készülő orosz vezetés ugyanis úgy határozott, hogy a tárgyalás örvén elfogják a magyar katonai legfelsőbb vezetés jelentős részét, mintegy idejekorán kikapcsolva őket a későbbi harcokból.
Az orosz-ukrán háborúban mindkét fel veszít eszközöket, olykor egészen különleges helyzet miatt.
Így reagált a magyar külügyminiszter a személyét ért kritikákra.
Az orosz elnök szerint az ukrán katonai vezetési pontokra, ukrán kommunikációs és energetikai létesítményekre mértek csapást.
10 óra előtt nem sokkal három erőteljes robbanás is hallatszott a településen.
1957. október 4-én nagyot változott a világ: megkezdődött az űrkorszak.
A mozgósítás bejelentése óta sok orosz állampolgár döntött úgy, hogy elhagyja Oroszországot. A legtöbben légi úton teszik ezt.
Attól, hogy hajókat láttak a környéken, még semmi sem bizonyítja, hogy az oroszok állnának a vezetéket érintő ügy mögött – mondta a CNN-nek nyilatkozó katonai tisztviselő.
Munkavállalás és tanulmányok miatt be lehet utazni.
Bár az oroszokat kiszorította innen az ukrán hadsereg, a határközeli nagyváros továbbra sem biztonságos. A hvg.hu-nak a helyszínre érkező tudósítja megtudta, hogy az oroszok jobb híján légvédelmi rakétákkal lövik a földi célpontokat. Földes András az ukránok által felszabadított területekről jelentkezik.
Vlagyimir Putyin a fél világ által várt, majd szerdára halasztott elnöki beszéde a Google oldalán is érezteti a hatását.
Moszkva ukrajnai hadműveletének egyik kritikus gyenge pontja éppen az orosz légifölény hiánya.