Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Több európai képviselő kiment a teremből, amikor Oroszország küldötte felszólalt az ENSZ idei egyiptomi klímakonferenciáján. Négy tisztségviselő, egyikük az ukrán zászló kék-sárga színeiben pompázó ruhát viselt, kedden elhagyta a plenáris termet, amikor Ruszlan Edelgerjev a pódiumra lépett.
Később mintegy tucatnyi tüntető tiltakozott Oroszország inváziója ellen az orosz küldöttség által Sarm el-Sejkben tartott fogadás kezdetén. Moszkvát az ukrajnai inváziója után más európai országok nagyrészt elkerülték a nemzetközi fórumokon.
Edelgeriev kijelentette, hogy Oroszország elkötelezett az éghajlatváltozás elleni küzdelem mellett, de bírálta azokat az országokat, amelyek szerinte a meglévő megállapodásokat megszegve egyoldalú intézkedéseket hoznak, bár azt már nem fejtette ki, hogy kikre gondol. Ezt követően pedig országa nevében határozottan tiltakozott az Európai Unió azon tervei ellen, ami szén-dioxid-adót vetne ki a behozatali termékekre, ez ugyanis ártana az orosz exportnak.
(Sky News)