Elfogadta a Fővárosi Közgyűlés, indul a panelfelújítási program
2,5 milliárdos fővárosi költségvetési kötelezettségvállalás mellett.
2,5 milliárdos fővárosi költségvetési kötelezettségvállalás mellett.
A fővárosi klímaügynökség létjogosultságáról szóló szóváltássá alakult a panelek energetikai korszerűsítésére irányuló javaslat vitája.
A fővárosi cégvezetők kiválasztásáról, a színházak támogatásáról, közlekedési és a lakhatási projektekről beszélt a Podmaniczky Mozgalom politikusa.
A rákosrendezői projektre készülve lakhatási pilotprogramokat indít Budapest vezetése. Úgy tűnik, sikerül megállapodnia a fővárosnak és a kormánynak a színházak támogatásáról, de Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója panelkorszerűsítési programról is beszélt egy szerdai háttérbeszélgetésen.
Budapesti Zöld Panelprogram indul. Ezzel javítanák a társasházak energetikai jellemzőit, és csökkentenék a károsgáz-kibocsátást. Budapest és a kerületek 5 milliárd forintos alapot hoznak létre, amihez önerővel és banki hitellel kellene beszállniuk a tulajdonosoknak.
A főpolgármester szerint az elmúlt évtizedekben a kormányoknak csak az építés volt a célja, a meglévő állomány így mára energiahatékonysági szempontból a legrosszabbnak számít.
A kedvezményes áfakulccsal kapcsolatos döntés teljesen átszabhatja az újlakás-piacot, de sokak jövőjét befolyásolja majd az új, bontásokat is tervező panelprogram, illetve a csok és a bérlakáspolitika is.
A III. kerületben még mindig nő az érdeklődés a kis panellakások iránt. Túlárazni őket viszont nem érdemes, mert végérvényesen beragadhatnak a piacon.
A lakók bizalmatlanok, az önkormányzat titkolózik.
Kicsik, kényelmetlenek, nem szigeteltek és omladoznak, a moszkvaiak mégis harcolnak a 3-4 emeletes épületekért, a hruscsovkákért. Bontásukra és helyükön új házak építésére Oroszország 25 ezer milliárd forintnyi összeget szán.
Összesen több mint két és félmilliárd forintot használhat fel hamarosan a lakosság energiatakarékossági beruházásokra, már szeptembertől jöhetnek a támogatott ablakcserék, szigetelések, sőt, most háztartási gépeket is lehet cserélni költségvetési pénzből.
A felújítási program 500 milliárd forintba kerül. Ennek egyharmada lesz vissza nem térítendő támogatás, a kétharmad rész megosztásáról még folynak a tárgyalások.
Sikerült előteremteni a hiányzó összeget, így újraindul az előző kormányzat által 2009-ben meghirdetett, de forráshiány miatt leállított panelprogram – jelentette be a nemzeti fejlesztési miniszter.
A magyar széndioxid-kvóta egy részének minapi értékesítéséből befolyó pénzből stafírozzák ki a panelprogramot: csaknem 2 milliárd forintot fordítanak a finanszírozására.
Az MPSZ elnökségi tagja szerint az úgynevezett "elmúlnyolcévben" évente több mint 30 ezer lakás épült, a 2010-es kormányváltás óta pedig összesen nem épült ennyi.
Lakossági összefogás akadályozta meg a társasházi támogatás megvonását a 18. kerületben – legalábbis ideiglenesen. A 750 lakás műszaki felújítására közel 20 millió forintot fizettek ki a lakosok, amely az önkormányzati és állami egyharmad elmaradásával kárba ment volna. A felújítás még így sem biztos, hiszen a munkálatok csak azután indulhatnak el, ha az állam is befizeti a saját részét.
Jelentős csúszással folyósítják a hatóságok a panelprogram állami támogatási részét, ráadásul érzékelhetően lassultak az ide kapcsolódó banki döntések is - írja szerdai számában a Napi Gazdaság.
A német kreatívok új találmánya: a panellakás. Nálunk még csak a reluxás, klímás "luxuspanel" dívik, de a nyugati szél hozzánk is elfújhatja a hipszter lakótelepi életérzést.
A még el nem bírált lakossági energiatakarékossági pályázatokat március végéig értékeli a szaktárca.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium átalakítja a panelprogram pályázati rendszerét - írja a Napi Gazdaság hétfői számában.