#privatizáció

Újra az államé a csillebérci úttörőtábor
 

Újra az államé a csillebérci úttörőtábor

A bíróság jogerős döntése értelmében az úttörő egyesületeknek és cégeiknek el kell hagyniuk a csillebérci úttörőtábort, 15 év pereskedése zárulhat le. A gyanú szerint szabálytalanul akarták átjátszani magánkézbe a teljes gyermektábort.

hvg.hu hvg.hu




Újabb földmutyi jön az állami földek elárverezésével?
 

Újabb földmutyi jön az állami földek elárverezésével?

Hétfőn az ország minden megyéjében félpályás útlezárással készülnek az állami földek tervezett elárverezése elleni tiltakozásul. Az LMP és a Jobbik a 380 ezer hektár elkótyavetyélése miatt aggódik, a szocialisták újabb mutyit sejtenek a háttérben. Nagy kérdés, kinek éri meg az adásvétel, még úgy is, hogy az állam kedvezményes kölcsönt kínál a földek végleges privatizációjához. Lehet, a végén megint csak a nagy agrárvállalkozások tulajdonosai járnak jól.

Szlavkovits Rita Szlavkovits Rita



 

"Valódi éhséglázadások lesznek"

Manapság sokan politikai szitokszóként használják, amit 1989 után a keleti blokk országai a gazdaság terápiájának véltek. A reformok gyors felzárkózást ígértek, ami nem valósult meg, miközben a gyógymód fájdalmas volt, és növelte a társadalomban az egyenlőtlenségeket. A témáról könyvet író Philipp Ther osztrák történészt arról kérdeztük, hogyan került Kelet- és Közép-Európa a neoliberalizmus bűvkörébe.

Simon B. Krisztián Simon B. Krisztián



Seres: Az ország lelkülete
 

Seres: Az ország lelkülete

Ha ez a rendszer tényleg véget akarna vetni az államfüggésnek, az nem mást jelentene, mint az állam feladatainak radikális újragondolását. Egy teljesen más Magyarország, egy szabad társadalom vízióját, és az ahhoz szükséges gazdaságpolitikát jelentené.

Seres László Seres László

Százezer kistulajdonos helyett százezer koldust produkáltunk
 

Százezer kistulajdonos helyett százezer koldust produkáltunk

Van néhány igen mocsaras történet - nyilatkozta a hvg.hu-nak Tömpe István, a rendszerváltozás korának privatizációs felelőse. Vallja, benne volt a pakliban, hogy 2-300 vállalatigazgató kapja meg a magyar gazdaságot, ezért aztán a központi privatizáció mellett tette le a voksát, de elismeri, abban a rendszerben is lehetett lopni, "de még mennyire". Kezdetben az egész csak fifikás történetekből állt. A cseheknél miért sikerült sokkal jobban a privatizáció? Mert ott bölcsebb volt az uralkodó elit. A kormányzati középosztály-építés kimaradt zicceréről, és az egymást követően hatalomba kerülők pénzéhes lustaságáról is beszélt.

Szabó M. István Szabó M. István

Németh Kristóf:
 

Németh Kristóf: "Itt az ideje bepótolnunk a rendszerváltást"

Az értelmiség talán még megmentheti az országot – Németh Kristóf színészből avanzsált a budapesti Játékszín igazgatójává, aki küldetésének tekinti, hogy egy magánszínház élén kardoskodva hozza újra össze a hazai szakmát. Németh szerint az állam felé megfelelés és bókkompetencia a rendszerváltás óta kísért, helyette valós piaci versenyre van szükség, hiszen csak a függetlenséggel érhető el, hogy egy színház cirkusz helyett valós társadalmi tükörként működhessen.

cz.t. cz.t.