Magánkézbe kerül az olasz posta
Az olasz kormány pénteken elfogadta az állami posta és a polgári légi irányítás részleges privatizálásának tervét.
Az olasz kormány pénteken elfogadta az állami posta és a polgári légi irányítás részleges privatizálásának tervét.
Tizenhárom évvel ezelőtt privatizálta az Orbán-kormány az addigra megmaradt tizenkét állami gazdaságot úgy, hogy az MNB-n keresztül bérbe adta ötven évre a kormány által kijelölt körnek. Az erről szóló szerződéseket szeretné végre megnézni az LMP.
Magyar, cseh és osztrák vegyipari cégek versenyeznek a horvát Petrokemija vegyipari vállalatért, és nem kötelező érvényű ajánlatot tettek a horvát kormány felé.
Felforgatná a magyar cukoripari status quót a kormány – legalábbis ilyen elképzelés rajzolódik ki Orbán Viktor kijelentéseiből. A kormány igyekszik megváltoztatni a hazai helyzetet, mivel a belföldi fogyasztás kétharmadát importból fedezzük, és csak egy gyár termel itthon. Emellett pedig bevezetnék a fordított áfát is a cukorágazatban, hogy vissza tudják szorítani az áfacsalásokat. Szóba kerülhet még a lerombolt gyárak helyett újak építése is, de az csaknem százmilliárdos szórakozás lenne.
Rohamosan közeleg a határidő, ameddig a gyógyszerészek bevásárolhatják magukat azokba a patikákba, ahol dolgoznak. Sokan ódzkodnak a hitelfelvételtől, akik pedig mégis megpróbálkoznának ezzel, esélyük sincs év végéig a szerződéskötésig eljutni a hosszas ügyintézés miatt. Egyes tulajdonosok eközben nyomott áron válhatnak meg patikájuktól, a veszteséges gyógyszertárak sorsa pedig függőben marad: lehet, hogy ezeket már az állam sem vinné. A patikahitelek kihelyezésében közreműködő Magyar Fejlesztési Bank szerint ugyanakkor flottul mennek a dolgok, a következő hetekben jelentősebb szerződésállományra számítanak.
Megerősítette a megbuktatott egyiptomi államfő miniszterelnökének egyéves börtönbüntetéséről szóló ítéletet egy egyiptomi fellebbviteli bíróság hétfőn. Hisam Kandilt először áprilisban, majd júliusban amiatt ítélték el első fokon, mert nem hajtott végre egy korábbi bírósági végzést, amely megsemmisítette egy állami vállalat privatizációját, és elrendelte a korábban elbocsátott alkalmazottak visszavételét.
Görögország felgyorsítja a privatizációt és a strukturális reformokat – erről állapodott meg az Európai Bizottság elnöke és a görög kormányfő.